Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 891
Taką ciekawostkę wam zapodam z Norwegii. Może tak jest jeszcze w innych krajach, nie wiem.

Kupujesz se kubek za 349 koron raz na początku roku i przez rok masz darmową kawę na stacjach Cirkle K. W przeliczeniu na złotówki teraz 156 złotych, czyli w sumie 31 kaw w Polsce. Do tego masz normalny kubeczek termiczny a nie jakieś gówno z plastiku i papieru.

Normalnie wbijasz na stację, nieważne czy tankujesz, idziesz do ekspresu i robisz sobie kawę jaka ci tam pasuje. Jak jesteś cebulakiem to robisz sobie kawę w kubku idziesz do auta przelewasz do termosu albo walisz duszkiem i bierzesz następną na później XD

A teraz wyobraźcie sobie że u nas obajtek to wprowadza XD zesrałby się prędzej.

#orlen #motoryzacja #paliwo #norwegia
f....._ - Taką ciekawostkę wam zapodam z Norwegii. Może tak jest jeszcze w innych kra...

źródło: comment_1638425183emJj8lRxqhVpVtRhEW1S8R.jpg

Pobierz
  • 112
@fxd_: Na budowie stare chopy jak przyjado na miejsce pracy, robio kawe, zalewajo nie minia dwie minuty ledwo co zalali i juz wyzerowali wrzątek, przelyķ wraz z jezykiem wypalony, kubkow smakowych juz nie maja i tak piją, jeden mi kiedyś powiedzial "bo czasu nie ma" XD czasu nie ma wypic kawe przed robota jakby ktos #!$%@? tego chłopa ganiał jak niewolnika ¯\(ツ)_/¯ toc maszyna jak dostanie za duźo prądu to
@fxd_: To jest strategia biznesowa mimo wszystko, częściej zajedziesz na daną sieć stacji kiedy masz tam nieograniczony kawopój w pakiecie. Strata na kawie zwraca się przy sprzedaży bułek i często właśnie rano na stacji widzę ludzi stojących po dolewkę a potem kupujących kilka bułek do pracy. A trudno się powstrzymać przed zakupem bo pieką je na miejscu od rana więc zapachy roznoszą sie po całej stacji.
W Polsce by to raczej
@userrrr Jakiś czas temu czytałem o wynikach pewnych badań naukowych, gdzie badano wpływa picia j przełykania gorących płynów na przykładzie herbaty. Wyszło im z tego, że takie picie znacząco zwiększa ryzyko nowotworów elementów górnej części układu pokarmowego jak np. przełyku.
@fxd_: tylko Norwegia ma zupełnie inną kulturą kawową - tam się pije "tyle kawy, że ja #!$%@?ę" XD Polak wypija średnio 3kg rocznie, a Norweg 9. Kawa jest za darmo albo półdarmo praktycznie wszędzie z tego co wiem, bo nigdy tam nie byłem.

No i szczerze wątpię też, że ta kawa jest chociaż zbliżona jakością do tej z Orlenu, bo można nie lubić Obsrajtka itd. ale jakość kawy jak na stację