Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 891
Taką ciekawostkę wam zapodam z Norwegii. Może tak jest jeszcze w innych krajach, nie wiem.

Kupujesz se kubek za 349 koron raz na początku roku i przez rok masz darmową kawę na stacjach Cirkle K. W przeliczeniu na złotówki teraz 156 złotych, czyli w sumie 31 kaw w Polsce. Do tego masz normalny kubeczek termiczny a nie jakieś gówno z plastiku i papieru.

Normalnie wbijasz na stację, nieważne czy tankujesz, idziesz do ekspresu i robisz sobie kawę jaka ci tam pasuje. Jak jesteś cebulakiem to robisz sobie kawę w kubku idziesz do auta przelewasz do termosu albo walisz duszkiem i bierzesz następną na później XD

A teraz wyobraźcie sobie że u nas obajtek to wprowadza XD zesrałby się prędzej.

#orlen #motoryzacja #paliwo #norwegia
f....._ - Taką ciekawostkę wam zapodam z Norwegii. Może tak jest jeszcze w innych kra...

źródło: comment_1638425183emJj8lRxqhVpVtRhEW1S8R.jpg

Pobierz
  • 112
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@fxd_: Nie wiem jak można #!$%@? duszkiem gorącą kawę wypić, co Ty #!$%@? czucia w języku nie masz i nie odczuwasz temperatury pokarmu i napojów?

Ale wracając, bo w Polsce dalej taki kubek termiczny to #!$%@? luksus, za ktory musisz zabulić ze 150 zl
¯\_(ツ)_/¯ bo normalnie kawe ci dadzo w plastkowym gównie
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@userrrr: ja też nie wiem jak tak można, ale różne rzeczy już w życiu widziałem XD te kubki wogole są całkiem spoko, trzymają temperaturę, nie przeciekają, nic się w aucie nie wylewa. Same pozytywy.
  • Odpowiedz
@fxd_: Na budowie stare chopy jak przyjado na miejsce pracy, robio kawe, zalewajo nie minia dwie minuty ledwo co zalali i juz wyzerowali wrzątek, przelyķ wraz z jezykiem wypalony, kubkow smakowych juz nie maja i tak piją, jeden mi kiedyś powiedzial "bo czasu nie ma" XD czasu nie ma wypic kawe przed robota jakby ktos #!$%@? tego chłopa ganiał jak niewolnika ¯\(ツ)_/¯ toc maszyna jak dostanie za duźo prądu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@fxd_: kiedyś bp sprzedawało kubek za niewielką cenę a za każdym następnym razem gdy miało się ten kubek to kawa była tańsza
  • Odpowiedz
@fxd_: To jest strategia biznesowa mimo wszystko, częściej zajedziesz na daną sieć stacji kiedy masz tam nieograniczony kawopój w pakiecie. Strata na kawie zwraca się przy sprzedaży bułek i często właśnie rano na stacji widzę ludzi stojących po dolewkę a potem kupujących kilka bułek do pracy. A trudno się powstrzymać przed zakupem bo pieką je na miejscu od rana więc zapachy roznoszą sie po całej stacji.
W Polsce by to
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@fxd_: fun fact, wszystkie stację mają własne kubki i później darmowa kawę. W sumie kawa na stacji kosztuje chyba 25 więc kubek to 10 do 15 kaw. Niestety jak jadę rano do pracy to stacje jeszcze są zamknięte i lipa z kawy więc zrezygnowałem
  • Odpowiedz
  • 8
By musieli wynająć ciecia co by stał przy automacie i patrzył kto z jakim kubkiem podchodzi. A i już bym słyszał Januszu na stacjach 'kto to widzioł kubek za 150 zł'
  • Odpowiedz
@fxd_
W Skandynawii norma jest,ze rolnik przy polu na stole oferuje plody rolne na sprzedaz,a ktos przejazdem kupuje i zostawia pieniadze
Inna mentalnosc ludzi-tam takie numery pewnie robi 1 na 50 000 mieszkancow,w Polsce 1 na 300.

A taka akcja promocyjna buduje wiez klienta ze stacja,dodatkowo majac taki kubek jest chodzaca reklama.
  • Odpowiedz
@fxd_ panieee, nie u nas takie rzeczy xd. Polacy muszą być trzymani za mordę krótko, a nie jakieś promocje i tworzenie takich systemów
  • Odpowiedz
@fxd_: w USA byłem kilkanaście lat temu. I wszystkie McDonaldy miały strefę napojów dostępną czyli była możliwość robienia wielu dolewek. Poza jednym McDonaldem. W NY na Greenpoint czyli polska strefa. Tam trzeba było poprosić pracownika o dolewkę. Ja nic nie sugeruję :)
  • Odpowiedz
  • 1
@userrrr Jakiś czas temu czytałem o wynikach pewnych badań naukowych, gdzie badano wpływa picia j przełykania gorących płynów na przykładzie herbaty. Wyszło im z tego, że takie picie znacząco zwiększa ryzyko nowotworów elementów górnej części układu pokarmowego jak np. przełyku.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PMV_Norway: ja dostaję od firmy kubek właśnie z circle k, także nawet jak nie użyje (a tu gdzie jestem to mam najbliższa stacje jakieś 100km dalej) to bólu nie mam.

@owsikalfred: Statoil to dzisiaj circle k, więc możliwe.
  • Odpowiedz
@fxd_: tylko Norwegia ma zupełnie inną kulturą kawową - tam się pije "tyle kawy, że ja #!$%@?ę" XD Polak wypija średnio 3kg rocznie, a Norweg 9. Kawa jest za darmo albo półdarmo praktycznie wszędzie z tego co wiem, bo nigdy tam nie byłem.

No i szczerze wątpię też, że ta kawa jest chociaż zbliżona jakością do tej z Orlenu, bo można nie lubić Obsrajtka itd. ale jakość kawy jak na
  • Odpowiedz