Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 891
Taką ciekawostkę wam zapodam z Norwegii. Może tak jest jeszcze w innych krajach, nie wiem.

Kupujesz se kubek za 349 koron raz na początku roku i przez rok masz darmową kawę na stacjach Cirkle K. W przeliczeniu na złotówki teraz 156 złotych, czyli w sumie 31 kaw w Polsce. Do tego masz normalny kubeczek termiczny a nie jakieś gówno z plastiku i papieru.

Normalnie wbijasz na stację, nieważne czy tankujesz, idziesz do ekspresu i robisz sobie kawę jaka ci tam pasuje. Jak jesteś cebulakiem to robisz sobie kawę w kubku idziesz do auta przelewasz do termosu albo walisz duszkiem i bierzesz następną na później XD

A teraz wyobraźcie sobie że u nas obajtek to wprowadza XD zesrałby się prędzej.

#orlen #motoryzacja #paliwo #norwegia
Pobierz f....._ - Taką ciekawostkę wam zapodam z Norwegii. Może tak jest jeszcze w innych kra...
źródło: comment_1638425183emJj8lRxqhVpVtRhEW1S8R.jpg
  • 112
To jest strategia biznesowa mimo wszystko, częściej zajedziesz na daną sieć stacji kiedy masz tam nieograniczony kawopój w pakiecie.


@Stashqo: Tutaj chodzi jeszcze o mechanizm zaangażowania klienta. Podobnie jest z ofertą Allegro Smart - klient wykupił pakie, zainwestował pieniędze - chce, żeby mu się ten pakiet 'zwrócił', więc robi na Allegro zakupy częściej. Jeśli dostałby ten pakie za darmo to by nie było takiego efektu. A nie wie o tym, że
@PMV_Norway: Do tej pory najbardziej mnie bawi system tankowania na Białorusi (niestety nie da się tam teraz wjechać). Podjeżdzasz pod instrybutor, stajesz w kolejce, mówisz ile litrów i jakiej i płacisz. Jak ci się zmieści, to odjeżdżasz, a jak nie, to wracasz do kolejki, mówisz który instrybutor i oddają ci resztę :) Kretyńskie mocno :D

Zabawne o tyle że ja tam byłem zawsze motocyklem, więc ciężko stwierdzić ile wejdzie (to nie
@fxd_: Przypomina mi się sytuacja w pracy w Holandii z Polakami - był ekspres, to chłopy pili po 2-3 kawy w czasie przerwy i do tego jeszcze sobie gorącą czekoladę robili ( ͡° ͜ʖ ͡°)
w Polsce to by się niestety nie udało. W Polakach jest zbyt dużo januszostwa.


@TakiTaki: PO pierwsze Polacy tego nie potrzebują bo ich stać na kawę ()

@fxd_: @TakiTaki: nie jestem pewien ale chyba BP ma taką ofertę z kubkiem termicznym, ale wtedy kawa za jakąś symboliczną opłatą (kubek 80 zł chyba). Nie mogę teraz w internecie nic znaleźć na ten temat, ale jestem pewien, że była tego typu oferta. Możliwe, że był jakiś rabat na kawę... Nie pamiętam już dokładnie
@fxd_: Ja #!$%@?. W Polsce janusze i stare baby z wiadrami by #!$%@? na cyrkla bo majo darmowo kawe. Pazerność, chciwość i januszostwo jest w narodzie polskim silne. Było by jak z tymi rękawiczkami jednorazowymi do tankowania na początku kowida - ludzie podjeżdżali i kradli wszystko. Z płynem do dezynfekcji w łazienkach było tak samo.
Z resztą po co są zamykane na klucz podajniki do mydła, ręczniki i srajtaśma? Bo Polak
to była ta akcja, że niby jak produkty nie spełniały wymagań klientów to można było je zwrócić?


@TakiTaki: tak, ale w praktyce ludzie szli z produktami na parking, przekładali je do innych opakowań a potem wracali szybciutko do sklepu otrzymać zwrot hajsu za puste opakowania

Kupujesz se kubek za 349 koron raz na początku roku i przez rok masz darmową kawę na stacjach Cirkle K


@fxd_: Jak ktoś lubi pić siki przez cały rok ¯\_(ツ)_/¯