Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 891
Taką ciekawostkę wam zapodam z Norwegii. Może tak jest jeszcze w innych krajach, nie wiem.

Kupujesz se kubek za 349 koron raz na początku roku i przez rok masz darmową kawę na stacjach Cirkle K. W przeliczeniu na złotówki teraz 156 złotych, czyli w sumie 31 kaw w Polsce. Do tego masz normalny kubeczek termiczny a nie jakieś gówno z plastiku i papieru.

Normalnie wbijasz na stację, nieważne czy tankujesz, idziesz do ekspresu i robisz sobie kawę jaka ci tam pasuje. Jak jesteś cebulakiem to robisz sobie kawę w kubku idziesz do auta przelewasz do termosu albo walisz duszkiem i bierzesz następną na później XD

A teraz wyobraźcie sobie że u nas obajtek to wprowadza XD zesrałby się prędzej.

#orlen #motoryzacja #paliwo #norwegia
Pobierz f....._ - Taką ciekawostkę wam zapodam z Norwegii. Może tak jest jeszcze w innych kra...
źródło: comment_1638425183emJj8lRxqhVpVtRhEW1S8R.jpg
  • 112
@userrrr: z moich obserwacji, taki system parzenia kawy maja czesto ludzie dla ktorych szczytem doznan kulinarnych to schabowy z ziemniakami z tluszczem, a jak mowia "za malo doprawione" znaczy "za malo soli" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No i dodaj do tego kulture #!$%@?, wewnetrzne przekonanie ze jesli nie maja czasu i ochoty normalnie usiasc tylko pozeraja i polykaja w biegu to znaczy ze sa lepsi jako pracownicy
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DryfWiatrowZachodnich: jakość kawy nie mi oceniać, bo nie jestem baristą ani jakimś kawowym odpowiednikiem pijących piwa kraftowe. Mi smakuje, i to tyle ( ͡° ͜ʖ ͡°) pojemność standardowa, tam jest chyba 200ml? A w dużej kawie 400. Duży kubek też można kupić, ale nie chce mi się sprawdzać ceny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@fxd_: może tam na północy to mają takie pakiety. Jak ze dwa lata temu wracałem jadąc S8 i przy tankowaniu chciałem skoczyć na siku niemiło zaskoczyło mnie, że żeby skorzystać muszę zeskanować kod kreskowy/qr z paragonu. Ani na paragonie ani na potwierdzeniu zapłaty nie było żadnego kodu :<
@fxd_: Potwierdzam, i solidne są te kubki raz na jakiś czas tylko się wieczko tam rozwala ale sam kubek kosztuje 50 koron bez abonamentu na kawę czyli jakieś 25 zł więc tani. Tak między 6-7 rano to jest fala wszelkiej maści pracowników i kolejka aż do samych drzwi. Nikt tego nie pilnuje bo nikt nie cuduje, często nawet ktoś ma kubek zeszłoroczny nalewa do niego kawę i przychodzi normalnie zapłacić. Pozdrawiam
  • 0
O :) ja mam opaske z 7 eleven (199kr na rok) i shell (apka na rok tez 199) i wlasciwie codziennie pije po jednej na kazdej. Te roczne abonamenty zwracają mi w mniej niz 2 tyg. Super sprawa ogolnie, wiekszosc moich znajomych z pracy ma kubki na ktorejs/kilku stacjach, podobnie studenci zgarniający kawe po drodze na uczelnie. Ogólnie jest to niedorzecznie tanie, porównując np do ceny wedliny ok 300kr/kg
@sbd no nie wiem, czy 300kr/kg to jest drogo, w porównaniu do zarobków. Można sobie porównać, do realnych, przeciętnych zarobków i cen w PL. Chyba, że ktoś żyje na dwa domy i przelicza, to pewnie wychodzi drogo. Ceny są akceptowalne, usługi trochę kosztują.