Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Servv: podpinam się, z tego co wyczytałem w przypadku braku "planu awaryjnego" Stawki ustala KE - czy summa summarum nie będzie to bardziej opłacalne dla klienta niż to co przygotuje bank w planie awaryjnym?
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: W umowie mam tak:

W przypadku zaprzestania opracowywania wskaźnika referencyjnego, Bank, od następnego dnia po dacie zaprzestania opracowywania wskaźnika, zastosuje wskaźnik alternatywny, w następującej kolejności zgodnie z poniższymi zasadami, z zastrzeżeniem ust. 5-7:
1) Bank zastosuje wskaźnik referencyjny wskazany w przepisach obowiązującego prawa albo wskazany przez właściwy organ
nadzoru lub administracji publicznej,
2) jeżeli wskaźnik nie zostanie wyznaczony zgodnie z zasadami opisanymi w pkt 1), Bank zastosuje wskaźnik, który zostanie
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Servv: no to nie wygląda na nic ani specjalnie korzystnego ani niekorzystnego - można by się tylko przyczepić że dwie pierwsze opcje dają w sumie możliwość przemycenia czegoś podejrzanego w przyszłości, ale pewnie skończy się w razie czego na stopie czyli niegorzej niż z WIBORem
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Servv: tego nie powiedziałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) takie coś to też jest trochę pójście na zwarcie bo jak WIBOR faktycznie zniknie to będzie kłótnia z bankiem co z tym fantem dalej zrobić - i pewnie są pozytywne oraz negatywne scenariusze w takiej sytuacji. Niech ci podpowie ktoś bardziej doświadczony, ja swojego aneksu jeszcze nie dostałem
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: Skoro rozsyłają takie aneksy to raczej zniknie. Administratorem WIBORa jest GPW, więc jeśli nic nie zaproponują to będzie ( w przypadku mojej umowy) stopa referencyjna NBP, która na ten moment jest korzystniejsza od tego co płacę teraz.
  • Odpowiedz