Wpis z mikrobloga

#herbyklubowmirko <- tag do obserwowania lub czarnolistowania

PÓŁFINAŁ 2/2

Przypominam - głosujemy na najładniejszy herb, a nie na to, który klub bardziej lubimy ( ͡º ͜ʖ͡º)

Dzień dobry. Czterdziesty dziewiąty dzień konkursu na najładniejszy herb piłkarski w Polsce. Niestety nie dałem rady jeszcze wrzucić zestawień z herbami, które odpadły, ale mam nadzieję że wkrótce mi się uda. A tymczasem półfinał. Zapraszam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Głosowanie zostanie zamknięte ok. godz. 23:00 w ciągu dwóch dni od opublikowania posta.

Arkusz z wynikami aktualny
Arkusz z wynikami do top16

#ankieta #pilkanozna #herbyklubow #mecz #ekstraklasa
rudy_karzel - #herbyklubowmirko <- tag do obserwowania lub czarnolistowania

PÓŁFIN...

źródło: comment_1638108371DgGsy7o05IyQcolByhjzfF.jpg

Pobierz

Który herb bardziej ci się podoba?

  • Herb Lecha Poznań 31.9% (141)
  • Herb Świtu Szczecin - Skolwin 68.1% (301)

Oddanych głosów: 442

  • 15
@rudy_karzel: wiele osób dziwi się, jak Świt może wygrywać z tak "tandetnym" herbem. Mnie zaś dziwi fakt, jak można przegrać, mają za rywala takiego Lecha.

Kolorystyka i tonacja obu herbów jest bardzo zbliżona do siebie, więc walory estetyczne w kontekście odpowiedniego doboru palety barw, nie mają tutaj znaczenia.
Zostaje nam symbolika. W przypadku Świtu mamy mitologiczne stworzenie, jakim jest Gryf. Jest to jeden z najpopularniejszych motywów heraldycznych w Europie. Lecha zaś
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@OpresjaWsteczna:

Jeśli mam być szczery, to symbolika Lecha jest jedną z najgorszych w polskiej lidze. Nijak ma się to do symboliki miasta, regionu, bądź samej kolei

Mordo, ale wiesz, że te skrzydełka to właśnie symbol kolejarstwa? xD Ogarnij chociażby herby Czarnych Sosnowiec, Polonii Środy Wielkopolskiej albo klubów kolejarskich z okresu stalinizmu.
Lech ma jeden z lepszych herbów w Polsce, jako jeden z pierwszych dbał konkretniej o wizerunek herbu itd. Dla mnie
@dracuch: Gryf w heraldyce jest różnie przedstawiamy, ale zawsze ma szyję, głowę i skrzydła orła. Tutaj zasadniczo nie ma tułowia, więc ciężko stwierdzić, czy reszta ciała należy do lwa, jednak kultura, historia oraz symbolika całego regionu sugeruje, że to musi być gryf. Zresztą symbolika orła jest zazwyczaj przedstawiana w całości, więc to dodatkowa wskazówka