Wpis z mikrobloga

@Kryspin013: Fajnie, ale po co :P Z jednej strony gościu pokazuje potencjalnie zastosowania, z drugiej - są one nieużyteczne dla większości. Czyli z małego niszowego Raspberry jeszcze go niszujemy. Powodzonka :P
435$ . XDDDDDDDDDDDDDDDD


@Roman_Polanski: @suqmadiq2ama: Nom drogo, ale nie jakoś super za tylu warstwową i takiej wielkości pcb.

Fajnie, ale po co :P Z jednej strony gościu pokazuje potencjalnie zastosowania, z drugiej - są one nieużyteczne dla większości. Czyli z małego niszowego Raspberry jeszcze go niszujemy. Powodzonka :P


@fervi: Nie wiem, dla mnie ogólnie bez sensu jest robienie z RPi głównego komputera ale wrzuciłem bo byli tu zwolennicy pc-tów
h110


@Roman_Polanski:
- masówka ogólnego przeznaczenia a nie customowe mb
- duży producent
- 3 lata po premierze, ziomek mówi nawet na wideo, że te płyty stanieją tylko jest problem z chipami na razie
- pewnie wyhaczyłeś używkę albo jakiś outlet
tylko tutaj bardziej chodzi o sens i cenę ( i czy rzeczywiście stanieją).


@Roman_Polanski: Bo to raczej dla zajawkowiczów. Jest droga bo to coś nowego i na rynku za bardzo nie ma ARMów w standardzie pcotych płyt głównych. Jak dla mnie to ja też trochę nie widzę zastosowania na razie.

ad4 nówkę na amazonie.


@Roman_Polanski: w promo czy bez promo? :P
435$ . XDDDDDDDDDDDDDDDD


@Roman_Polanski: @suqmadiq2ama: Nom drogo, ale nie jakoś super za tylu warstwową i takiej wielkości pcb.

Fajnie, ale po co :P Z jednej strony gościu pokazuje potencjalnie zastosowania, z drugiej - są one nieużyteczne dla większości. Czyli z małego niszowego Raspberry jeszcze go niszujemy. Powodzonka :P

@fervi: Nie wiem, dla mnie ogólnie bez sensu jest robienie z RPi głównego komputera ale wrzuciłem bo byli tu zwolennicy pc-tów
Wrzucam czasem pod #budujeploter


@suqmadiq2ama: na jachcie to trochę co innego bo wtedy to w zasadzie specjalizowany komputer.

Bardziej mnie interesuje co masz w chacie i czy faktycznie korzystasz z tgo jako z głównego komputera oraz co na tym robisz (chyba, że tylko do przeglądarki wykorzystujesz)?
@suqmadiq2ama: a coś bardziej zaawansowanego czy zwykły raspbian na domyślnym DE? :P

W sensie pytam z ciekawości bo jak wchodzisz w tematy arm to np wychodzi tam, że xorg na ARM działa strasznie dupowato i lepiej sobie postawić samemu jakieś środowisko na wyalandzie.
No i kolejna sprawa to przez to, że RPi nie jest normalnym komputerem z konfigurowalnym BIOS-em to jak chcesz czasami ustawić jakieś proste rzeczy nawet jak szyfrowanie dysku
@Kryspin013: Zwykły rasbian, jak zacząłem w tym dłubać i ogarnąłem o co kaman (po kilkunastu panic kernelach) to stwierdziłem że pora na rozwód z windowsem na zawsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Finalnie chcę zbudować urządzenie działające na środku oceanu, które odbierze wszystko co z eteru można a nawet z satelity othernet - bez zasilania (jakiś solar i mały bank baterii) Abonamentów, internetów itp.

Minimum prądu a maksimum
@Kryspin013: > Nie wiem, dla mnie ogólnie bez sensu jest robienie z RPi głównego komputera ale wrzuciłem bo byli tu zwolennicy pc-tów na armie.

Ja jestem zwolennikiem komputerów z ARM jako głównych komputerów, ALE na zasadzie stworzenia dobrych laptopów, a nie robienia niepraktycznych stacjonarek :P
Ja jestem zwolennikiem komputerów z ARM jako głównych komputerów, ALE na zasadzie stworzenia dobrych laptopów, a nie robienia niepraktycznych stacjonarek :P


@fervi: i ile masz takich laptopów? Bo kojarzę cię, że więcej gadasz niż robisz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kryspin013: ( ͡° ͜ʖ ͡°) Null. Ale mam Pinephone z telefonów ( ͡° ͜ʖ ͡°) Myślę o nowej generacji Pinebooka jeśli powstanie. Jak nie to wybiorę pasywnie chłodzonego Intela, bo niestety AMD ... ( ͡° ͜ʖ ͡°)