Wpis z mikrobloga

@etxeberia: @brere: każdy, tylko trzeba trochę poszukać. Ja tydzień temu kupiłem IZOLAT (wpi) 2.5kg za 105 zł z dorbej i pewnej firmy GymBeam z normalna data. Tylko trzeba ruszyc dupe i powertować allegro. Jak ktoś kupuje KFD 3kg za 200 zł to #!$%@? pozdrawiam go serdecznie %-)
@Blahhblahh: O tym pisałem i nawet mówiłem na nagraniach video już od jakiegoś czasu - https://sklep.kfd.pl/dlaczego-rosna-w-ostatnim-czasie-ceny-i-71.html

Jak ktoś trafia na dobrą okazję to niech kupuje. Taniej nie będzie, na pewno nie do końca I kwartału 2022. Widać to po cenach w innych firmach, słynących z „taniości”.
Jeszcze niedawno było sporo pytań o białko Hi Teca, które kosztowało chwilę temu ~ 69 zł. Dziś to już 129 zł. Ostrovit podobnie. Cena WPC
Damian_TS - @Blahhblahh: O tym pisałem i nawet mówiłem na nagraniach video już od jak...

źródło: comment_1637696734o1QERrTV3V3jv1PYULXtn2.jpg

Pobierz
@Damian_TS: tak, ja wiem, że ceny ostro #!$%@?ło i to ejst jakiś dramat - głównie przez to, nie ma się co oszukiwać, że ceny kontenerów z chin wzrosły chyba już kurva o kilka tysięcy % - stąd np ceny kreatyny itd. Jest cięzki dramat - ja pamiętam podobne zawirowania w cenach białka, ale wówczas cena reszty supli nie wariowała.
polecam ten wywiad odnośnie kontenerowców z Chin i obecnej sytuacji :

https://next.gazeta.pl/next/7,151003,27804714,choinki-z-chin-dojada-2-stycznia-jak-kryzys-kontenerowy-zmienia.html
@wiera87: bo to jedyne białko na które nie ma badań :D. na sfd masz mase badań ;) na firmy krzaki też masz badania, które sami zlecają :). Ja ci przecież nie każe tego kupować, skoro uważasz, że firma obecna w kilkunastu krajach Europy i której odżywki sprzedaje u siebie Decathlon (na pewno nie sprawdzili ;)) to firma krzak to już twoja sprawa kolego ;)
@Damian_TS: Dzięki za ten merytoryczny koment, fajnie przedstawione i wyjaśnione. W takim razie następne zakupy zrobię nadal u was (tzn. i tak pewnie bym zrobił, ale nie ukrywam pojawiały się pewne wątpliwości podejrzenia co do tych podwyżek). Teraz je rozwiałeś.

No i powrotu do normalności białkowo-kreatynowej życzę zarówno nam, klientom, jak i chyba wam, bo mimo że drożej to - z tego co mówisz - wcale nie jest to komfortowa sytuacja
@Blahhblahh: Miejmy nadzieję że to szaleństwo się skończy, inaczej padnie mnóstwo firm, co na pewno nie będzie korzystne dla konsumentów.
Obecna sytuacja doprowadza do tego, że wiele firm idzie w surowce, które można określić mianem odpadu. Stąd takie masowe akcje GIS. Niestety przyczynia się do tego również pomysłowość Hindusów czy Chińczyków na sterylizację surowców. Do tego fałszowanie certyfikatów, badań itd. Teraz do każdej partii surowca nie wystarczy komplet badań na główny
@Damian_TS: takie czasy, że łatwiej ogarnąc pewny steryd under, niż pewne wpc ;D.
Co do Decathlonu, to ejdnak nie chce mi się wierzyć, że sami na własną rękę nie przebadają chociaż wyrywkowo supli które wrzucają na sklep. Przecież to śmieszny koszt a ewentualne straty wizerunkowe po aferze, ze sprzedawaliby wałowane suple (nawet nie pod swoją marką) dla takiego europejskiego molocha byłyby bardzo dotkliwe.
@Blahhblahh: Decathlon to zbyt duża sieć, aby przejmować się że np. jakieś białko, stanowiące promil promila ich oferty, jest zwałowane np. glukozą. To zawsze idzie zazwyczaj na konto producenta. Apteki też nie sprawdzają. Większość wycofanych supli ze względu na ETO dotyczyło produktów z aptek.
Większość interesuje tylko kasa, szybka i łatwa a afery jakościowe ich nie obchodzą. Firma XY dobierze jakiegoś znanego aktora czy celebrytę i po problemie, ludzie szybko zapomną