Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1114
#medicover #medycyna #lekarz
Cześć. Pierwszy raz w życiu jestem obrzydzony sytuacją jaka mnie spotkała. W moim kierunku, z ust lekarza medycyny pracy w placówce medicover przy ulicy Cybernetyki 19 w Warszawie padły słowa "boje się pana" oraz "takich jak pan nie powinniśmy przyjmować". Chodzi oczywiście o szczepienie przeciwko Covid-19.
Nigdy nie wyszedłem z placówki medycznej tak zniesmaczony, zażalenie złożyłem zarówno w recepcji jak i droga elektroniczną. Mam również zamiar złożyć je pocztowo jak tylko wrócę do domu.
Zdaje sobie sprawę, że prawdopodobnie sytuacja zostanie po prostu olana, ale chciałbym zrobić coś więcej w tej sprawie, czy w ogóle mogę coś zrobić? Pani Kąkol profilu na znanym lekarzu nie ma.
  • 429
@programista15cm: OP był w medicover czyli płaci zarówno za Twoje leczenie jak i swoje prywatne ale za Twoje mu nikt nie odda. Jak tylko zwrócą i zwolnią mnie ze składek zdrowotnych to mogą mnie nie przyjmować ale póki szczepionka jest dobrowolna to nie mają do tego prawa, a szczepionka nigdy nie będzie obowiązkowa bo to by wymagało funduszu kompensacyjnego i brania odpowiedzialności za powikłania czego nikt nie zrobi. Wydaje mi się
@programista15cm:

lekarz ma rację, po co chodzisz do lekarza, skoro wybiórczo wierzysz w medycyne?


Po co? Bo za to płaci i może sobie chodzić kiedy mu się tylko podoba. Jakie to ma #!$%@? znaczenie w co wierzy? Do restauracji też chcesz wpuszczać tylko tych co wolą żarcie na mieście zamiast domowych obiadów?

a Ty tylko jesteś wrzodem na jego dupie bo dokladasz pracy


No tak, jak jaśnie pan w ogóle śmiał
Jesteś dobry ze statystyki? Chyba nie skoro twierdzisz że to mit.


@MarianoaItaliano: nie jestem dobry ze statystyki bo nie wybieram sobie kraju który akurat potwierdza moją tezę i tak dobrze że sięgnąłeś za morze, a nie na drugi koniec świata XD
Każdy kraj w którym się szczepi powinien z automatu mieć mniej przypadków niż rok temu jeżeli chcemy rozmawiać o realnym wpływie szczepienia na transmisje. Zdajesz sobie sprawę że równolegle ze
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Karol1337:

@Miroslav2005: Rolą lekarza jest też edukacja pacjenta. Jeżeli pacjent pali, jest otyły, to lekarz powinien poinformować go o szkodliwych aspektach jednego i drugiego. Tak samo powstrzymywanie się od szczepienia w świetle aktualnej wiedzy medycznej jest głupotą i pacjent (nie)świadomie szkodzi sobie i zagraża innym.

@Karol1337: no zwiększa ryzyko śmierci o pół dziesiątej części promila. Niebywale ryzyko
@jimmy_gonzale: Ja w tym nic złego nie widzę, przeciwnie. Lekarz zrobi operację, przez przypadek zarazi się pacjent koronawirusem w szpitalu, umrze i co będzie? Szczepienie zmniejsza ryzyko ciężkiego przebiegu choroby i jako takie powinno być obowiązkowe dla pacjentów przyjmowanych do szpitala tak jak pozostałe szczepienia np. na żółtaczkę.

I nie zrozum mnie źle, ale to zwyczajny dupochron dla obu stron.
@programista15cm: przeszdłem covid praktycznie bezobjawowo, wiele wskazuje na to, że covid jak wszystkie koronawirusy będzie cały czas mutował, aż stanie się zwykłym przeziebieniem. Mam paru znajomych lekarzy, którzy są podobnego zdania. Reasumując, po prostu nie widzę sensu się szczepić, jednocześnie nie podważam w żaden sposób wiedzy medycznej, kim jestem według ciebie?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 114
@MarianoaItaliano: Lekarza nie powinno w ogóle interesować czy ktoś jest zaszczepiony na covida. Równie dobrze op mógłby być niezaszczepiony na inne choroby, a mimo to lekarz przyczepił się tylko do konkretnej choroby. Covidoza wyżera już wam mózgi, jesteście dużo gorsi niż antyszczepy i inne szury, bo niby tak dbacie o siebie i innych, a tak naprawdę kierujecie się tą samą logiką co właśnie typowe szury, którymi tak gardzicie.