Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1114
#medicover #medycyna #lekarz
Cześć. Pierwszy raz w życiu jestem obrzydzony sytuacją jaka mnie spotkała. W moim kierunku, z ust lekarza medycyny pracy w placówce medicover przy ulicy Cybernetyki 19 w Warszawie padły słowa "boje się pana" oraz "takich jak pan nie powinniśmy przyjmować". Chodzi oczywiście o szczepienie przeciwko Covid-19.
Nigdy nie wyszedłem z placówki medycznej tak zniesmaczony, zażalenie złożyłem zarówno w recepcji jak i droga elektroniczną. Mam również zamiar złożyć je pocztowo jak tylko wrócę do domu.
Zdaje sobie sprawę, że prawdopodobnie sytuacja zostanie po prostu olana, ale chciałbym zrobić coś więcej w tej sprawie, czy w ogóle mogę coś zrobić? Pani Kąkol profilu na znanym lekarzu nie ma.
  • 429
@KurzeJajo: Każda przychodnia czy szpital ustala sobie własne zasady - niektórzy nie chcą przyjmować niezaszczepionych i mają do tego prawo i w zasadzie nie ma się czemu dziwić.

Poza tym @KurzeJajo: szczepionka to nie są wybory że musisz być za albo przeciw i jakiekolwiek agitki. Przemyśl za i przeciw ze swojego punktu widzenia a nie patrzysz na propagandę która przesadza w obie strony.

Ja na przykład zaszczepiłem się w zasadzie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 194
@KurzeJajo: jestem za szczepieniem ale postawa lekarza w tym wypadku była bardziej szurska niż ludzi wołających żeby się nie szczepić. Czego ten lekarz się bał? Że się zarazi? Nawet jakbyś miał szczepienie i by się zaraził, a on jest zaszczepiony, to co? Zaraziłby się bardziej? No nie. A widzę, że niektórzy na wykopie szczepienie uznają jako jedyną prawdę oświeconą i od razu Cię atakują mimo, że szczepienie na COVID nie jest
Jak zmniejszyłby ryzyko zarażenia innych skoro szczepionka powoduje tylko łagodny przebieg choroby?


@Miroslav2005: Nie tylko, odsyłam do artykułu wyżej.

I tak. Lekarz jak najbardziej powinien edukować nt. szczepień jednak teksty w stylu "boję się pana" "nie powinniśmy pana wpuszczać" to zwykłe chamstwo, a nie edukowanie.


@Miroslav2005: Toteż wspomniałem że ton niezbyt przyjemny ale kierunek słuszny.