Wpis z mikrobloga

#informatyka #os #systemyoperacyjne #linux #windows #kiciochpyta

Witam. Moj brat ma netbooka Aspire one :) specyfikacja jest beznadziejna, bo to tylko 1GB ram, 1.66Ghz Intela atom i jakaś zintegrowana grafika :) kiedyś byl tam windows starter - bardzo okrojony i jakis tam android ale nic na tym sie zrobic nie dalo. Jakis czas temu zainstalowałem Ubuntu ale cos sie psuje, od początku np. firefox odpala sie kilka minut i jest ogólnie tragedia.

Pomimo dość słabej specyfikacji do internetu powinien wystarczać więc takie pytanie ode mnie: Jaki system operacyjny na nim zainstalować? - jedynie wymaganie to obsługa przeglądarki z flashem :)
  • 12
@Python: U siostry która też ma takiego netbooka zainstalowałem Ubuntu 12.04. Chodzi tam całkiem żwawo, a błyskawicznie w porównaniu z Windows 7 Starter jakiego tam ma. Ogląda sobie spokojnie odcinki seriali w internecie i nie zacinają się.
@Python: ja osobiście bym Ci polecił elementary - jest lekki, ładny i stabilny. Rzeczy, które byś musiał zrobić po instalacji, to po prostu zainstalować firefoxa i ograniczone dodatku ubuntu (ubuntu-restricted-extras) - nawet nie przez terminal, tylko przez Centrum Oprogramowania, tam ładnie wszystko można sobie wyklikać :)

edit: jedyny problem jaki tam jest po instalacji, to w domyślnej przeglądarce (Midori) nie działa flash właśnie - ale to łatwo naprawić jeżeli byś tej