Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko232
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

431

Co przyniosła nocna prohibicja w Szczecinie?

Co przyniosła nocna prohibicja w Szczecinie?

Spadek ilości interwencji policji, poprawa bezpieczeństwa, mniej przypadku dewastacji mienia publicznego. Ale alkusy swoje, że bla bla ograniczenie bla wolności bla bo wódę muszę móc kupić 24/7 bla bla

Buckshot_00
Buckshot_00
z
24kurier.pl
dodany: 20 godz. i 3 min temu
  • #
    szczecin
  • #
    alkoholizm
  • #
    nocnapromocja
  • 217
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (2)

Jaki spadek? 8.08.2025 - 26.03.2026 – interwencji było 13 726, czyli wzrost o 8% !!!
tom_kruz
z 24kurier.pl
  • 60
Omijanie Prohibicji | Stand-up
Doooom
z youtu.be
  • 11

Komentarze (217)

najlepsze

krucjan
krucjan
19 godz. i 19 min temu via Wykop
  • 104
Nie wiem czy wiecie ale monopole teraz u nas funkcjonują jako sprzedaż cateringu xD W monopolu jest numer i można zamówić telefonicznie usługę cateringu, można zamówić co się chce do chlania i do tego paczkę chipsów żeby spełniało definicję cateringu. Ostatnio taryfą wiozłem laskę do jednego z monopoli i nie wiedziała, że jest prohibicja. Na miejscu zamówiła 2 wina i bułkę jako catering, podała adres bramę obok, poczekaliśmy przed wejścięm, za jakiś
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

7502-6038
7502-6038
7502-6038
19 godz. i 11 min temu via Wykop
  • 29
@krucjan: Ale jak jest katering alko to tez dziala dobrze bo alkusy nie wylazom na niasto.
  • Odpowiedz
Sokar
Sokar
10 godz. i 4 min temu via Android
  • 10
@7502-6038: Czyli problem istnieje ale jest ukryty. Wg. Mnie (na początku byłem przeciwny) nocna prohibicja to dobre rozwiązanie. Niestety jest to jedynie kafelek do pełnego obrazu (jednak bardzo dobry krok w przód). Edukacja, edukacja, raz jeszcze edukacja. Kultury chlania "na czerwonym polu" nie zmieni się w pokolenie.
  • Odpowiedz
gorzki99
gorzki99
gorzki99
19 godz. i 59 min temu via Wykop
  • 102
Zgadnij co przyniesie zakaz uzywania samochodow. Podpowiem - nie bedzie wypadkow na przejsciach dla pieszych :D

A jakie ulatwienie dla sluzb... Nie trzeba bedzie sie starac i karac patologii.
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

gorzki99
gorzki99
gorzki99
19 godz. i 41 min temu via Wykop
  • 60
już bardziej trafiona by była (chociaż też nie idealna) gdyby nie można by jeździć samochodami np. od 0:00 do 4 rano bo im wyszło w badaniach że najwięcej ludzi wtedy zasypia za kierownicą


@heniek_8: Zgoda ze Twoja analogia jest lepsza. Tylko ze mi chodzilo o cos innego. Bardziej o to:

A jakie ulatwienie dla sluzb... Nie trzeba bedzie sie starac i karac patologii.


W tym kraju to normalne - pojscie
  • Odpowiedz
gorzki99
gorzki99
gorzki99
18 godz. i 53 min temu via Wykop
  • 28
@JemKredki1983: Jak wytrzezwiejesz to pisz. Nie wczesniej.
  • Odpowiedz
Y3ll0w69
Y3ll0w69
19 godz. i 3 min temu via Wykop
  • 60
Jak zwykle, przez debili zwykły człowiek obrywa po dupie.
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kwark64
kwark64
kwark64
9 godz. i 50 min temu via Wykop
  • 35
@astrodamus: Nie musi, ale powiedzmy wracam z podróży i chciałbym sobie wypić potem jedno piwko w domu. I to, że mam na coś ochotę, nie znaczy, że jestem uzależniony.
Ty też na pewno lubisz różne rzeczy a jak ci ich zabronię, to nie będziesz zadowolony.
  • Odpowiedz
kwark64
kwark64
kwark64
9 godz. i 38 min temu via Wykop
  • 31
@drakan8: No spoko, na weekendy zamknijmy nie tylko sklepy tylko też np. kina. Zawsze może pójść na film w tygodniu przed pracą czyli np. o 5 rano. Taka sama logika.
  • Odpowiedz
zwirz
zwirz
11 godz. i 35 min temu via Wykop
  • 49
A gdyby tak wprowadzić godzinę policyjną i w ogóle zakazać ludziom wychodzić z domu między 22 a 6 - dopiero służby miałyby spokój i panowie policjanci mogliby się spokojnie wyspać na komisariacie. Normalni ludzie wtedy śpią, więc za czym chcecie się włóczyć po nocy?

Skoro jest spadek ilości interwencji to może już nie potrzeba tylu policjantów na nockach i trzeba część zwolnić?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

bossssob
bossssob
bossssob
10 godz. i 35 min temu via Wykop
  • 13
@zwirz: To jest kolejny, wielki sukces faszyzmu.

I ogólnie sukces taki jak zawsze. Że jak się ludzi traktuje jak bydło to niby przestępczość wzrosła sumarycznie o 8% no ale w miejscach zakazu o 30% spadła :D Ja bym poszedł o krok dalej i przedstawił statystyki że przestępczość godzinę przed zamknięciem sklepu z wódką i godzinę po spadła o 50%. Więc żeby odnieść prawdziwy progres to trzeba pozamykać wszystko :D

Nie
  • Odpowiedz
0mezrp
0mezrp
6 godz. i 14 min temu via Wypiek
  • 2
@zwirz godzina policyjna brzmi dobrze. A na patrole należy wypuścić wtedy silne i niezależne kobiety które się tak rwą do policji, żeby bronić zwykłych ludzi przed złem.
  • Odpowiedz
jazdaniebieski2023
jazdaniebieski2023
jazdaniebieski2023
19 godz. i 59 min temu via iOS
  • 41
O jakiej prohibicji mowa jeśli w lokalach dalej można się nawalić? W monopolowych 24H w centrum dalej można kupić alko.
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

heniek_8
heniek_8
19 godz. i 43 min temu via Wykop
  • 35
@jazdaniebieski2023: można sie nawalić w lokalu ale tam też jest kibel i można się odlać na miejscu

te całe przepisy nie są po to żeby ludzi oduczyć od picia, tylko oduczyć od włóczenia się nocami do sklepów / stacji benzynowych i po drodze awantury, sikanie, darcie p---y, bójki
  • Odpowiedz
gorzki99
gorzki99
gorzki99
18 godz. i 25 min temu via Wykop
  • 4
też słyszalem (i czytałem) przepis, że jeżeli ktoś jeździ bez uprawnień to są na to przepisy żeby go wsadzić a jednak z tego nie korzystają


@heniek_8: Nawet Ci napisalem jaki :D Art 244kk :D (picrel)
Nie ma tam nic o dozorze, kolejnym zakazie czy pracach spolecznych.

że jeżeli ktoś jeździ
gorzki99 - >też słyszalem (i czytałem) przepis, że jeżeli ktoś jeździ bez uprawnień t...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
stanley-fieldmaster
stanley-fieldmaster
19 godz. i 49 min temu via Android
  • 31
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Szr1h
Szr1h
19 godz. i 33 min temu via Wykop
  • 21
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
astrodamus
astrodamus
astrodamus
10 godz. i 29 min temu via Wykop
  • 4
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
tomasz-diog
tomasz-diog
15 godz. i 52 min temu via Wykop
  • 28
Wszystkich do gułagu i spokój ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

larkinflight
larkinflight
10 godz. i 37 min temu via Android
  • 20
Polska robi się krajem kar i zakazów. Jeszcze trochę to będzie można tylko pracować i płacić podatki ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Krupier
Krupier
10 godz. i 3 min temu via Wykop
  • 17
Autor wrzutki:

Spadek ilości interwencji policji


Wrzucony artykuł w pierwszym zdaniu:

Liczba
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

PepikPL
PepikPL
PepikPL
9 godz. i 50 min temu via Wykop
  • 11
@Krupier: Właśnie, też mnie to zdziwiło. Bo jak ostatnio czytałem wnioski po wprowadzeniu prohibicji to efekty nie były nijak pozytywne a OP wyskoczył z czymś odwrotnym... i okazało się, że halucynował XD
  • Odpowiedz
jestemtakizmeczony
jestemtakizmeczony
6 godz. i 46 min temu via Wykop
  • 4
@Krupier: Trzeci akapit"

natomiast liczba działań strażników dotyczących picia alkoholu w miejscach objętych zakazem spadła prawie o 30 proc. (z 651 na 461). Jeśli chodzi o alkoholowe wykroczenia zakończone sankcjami, odnotowano spadek z 21 do 7.

Zwiększyła się za to liczba zgłoszeń dotycząca zakłóceń ciszy nocnej (z 22 do 28).


Alkopatusy drą p---y po nocach, bo nie mogą się n-----ć xD
  • Odpowiedz
Niesondzem
Niesondzem
7 godz. i 35 min temu via Wykop
  • 10
Przecież jest jasno napisane że ogólnie interwencji wzrosło o 8%
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

996ef650daf32b92bf708bc9376908ea
996ef650daf32b92bf708bc9376908ea
996ef650daf32b92bf708bc9376908ea
6 godz. i 57 min temu via Wykop
  • -1
@Niesondzem: spadła liczba interwencji, które są spowodowane nadużywaniem alkoholu:

Co znaczące: jest mniej przestępstw przeciwko zdrowiu i życiu, takich jak m.in. rozboje. To spadek ze 146 do 109, czyli o ponad 25 proc. Zmniejszyła się liczba zgłoszeń na policję dotyczących zakłócania ciszy nocnej – o ponad 10 proc.

Liczba interwencji straży miejskiej spadła o ponad 5 proc. (z 7 559 na 7 141), natomiast liczba działań strażników dotyczących picia alkoholu
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 6
  • Strona 1 z 6
  • >

Hity

tygodnia

"Państwo w Państwie" broni jazdy po chodniku i atakuje "Konfiturę"
"Państwo w Państwie" broni jazdy po chodniku i atakuje "Konfiturę"
4063
BIAŁEK MICHAŁ poszukiwany przez polską policję
BIAŁEK MICHAŁ poszukiwany przez polską policję
3267
National Geographic i Fundacja Santander usunęły artykuły o Kornelii Wieczorek
National Geographic i Fundacja Santander usunęły artykuły o Kornelii Wieczorek
2845
Pracownia 3lab potwierdza, że aplikacja Kornelii Wieczorek nigdy nie powstała
2784
Polsat urządził publiczną szczujnię
Polsat urządził publiczną szczujnię
2874
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #oknonaprzystanek
  • #szczecinwobiektywie
  • #heheszki
  • #polska
  • #kebab
  • #gadzibastion
  • #pytanie
  • #wypadek
  • #zachodniopomorskie
  • #kiciochpyta
  • #poznan
  • #warszawa
  • #polskiedrogi
  • #burza
  • #wroclaw

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking