Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko204
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking

    Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

479

Tania wołowina zaleje UE bez cła. Ukryty zapis umowy Mercosur wyszedł na jaw

Tania wołowina zaleje UE bez cła. Ukryty zapis umowy Mercosur wyszedł na jaw

Kontyngenty i daty można jak się okazuje zmieniać już bez głosowań.

MajkiFajki
MajkiFajki
z
tygodnik-rolniczy.pl
dodany: 27.04.2026, 20:05:45
  • #
    mercosur
  • #
    uniaeuropejska
  • #
    rolnictwo
  • 119
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (3)

stanowi to 0,6% całego zapotrzebowania czyli 99 000 ton - nagłówek to manipulacja, zapis nie był ukryty
-----------------------------
z policy.trade.ec.europa.eu
  • 30
tymczasem Japonia szerzej sie otwiera na import wolowiny z Polski
baronio
z topagrar.pl
  • 9

Komentarze (119)

najlepsze

repoo
repoo
28.04.2026, 06:08:41 via Wykop
  • 132
akurat tego, ze nie bedzie TANIA to mozemy byc pewni
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

60groszyzawpis
60groszyzawpis
28.04.2026, 08:51:41 via Wykop
  • 73
@repoo: tania to będzie tylko dla tych co ją ściągają, a jak ktoś myśli że supermarkety nie zrównają cen z obecnymi to chyba, żyje na tym świecie od wczoraj.
  • Odpowiedz
petarded
petarded
28.04.2026, 09:15:47 via Android
  • 15
@repoo: ludzie pisza w komentarzach, ze bedzie tansza i ze wygrywa rozne konkursy, bo jest najlepsza hehehe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
MazurskiSmak
MazurskiSmak
28.04.2026, 06:02:43 via Android
  • 73
Mmm pyszna żywność z brudolandii nafaszerowana chemią. Mniam mniam. A my będziemy sami sobie dopłacać do zamykania gospodarstw żeby ograniczyć urojony "ślad węglowy" krowy xD
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

PepikPL
PepikPL
PepikPL
28.04.2026, 07:00:54 via Wykop
  • 10
@MazurskiSmak: Hah a jak tłumaczyłem wykopkowi, że wprowadzimy na rynek sporo g*wna, któremu nie udowodnisz które regulacje i jak bardzo narusza to nie chciał w ogóle tego słuchać...
  • Odpowiedz
kolejne_juz_konto
kolejne_juz_konto
28.04.2026, 09:45:20 via Wykop
  • 4
żeby ograniczyć


@MazurskiSmak: My go nie ograniczamy, po prostu transferujemy do krajów trzeciego świata.
  • Odpowiedz
tanquerays
tanquerays
tanquerays
28.04.2026, 08:22:20 via Wykop
  • 52
Treść umowy między Unią Europejską a krajami Mercosur jest jawna i publicznie dostępna
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

-----------------------------
-----------------------------
28.04.2026, 09:46:01 via Wykop
  • 16
I przeczytałeś ze zrozumieniem te 3000 stron A4 napisanych prawniczym bełkotem?


@Kopacz_Rowow: a ty nie?
  • Odpowiedz
bob_the_builder
bob_the_builder
bob_the_builder
28.04.2026, 09:49:12 via Wykop
  • 29
I przeczytałeś ze zrozumieniem te 3000 stron A4 napisanych prawniczym bełkotem?


@Kopacz_Rowow: A jakim ma być? Językiem chłopskiego rozumu?
  • Odpowiedz
red7000
red7000
28.04.2026, 09:29:39 via Wykop
  • 28
Informacja nieprawdziwa.

Kontyngent taryfowy - cło 0% - jest na ilość kilkukrotnie mniejszą, niż wolumen importu z 2024 r.

Czyli do UE już od dawna trafia więcej wołowiny z krajów Mercosur, niż w przyszłości będzie objętej zerowym cłem.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

-----------------------------
-----------------------------
28.04.2026, 09:53:37 via Wykop
  • 18
Nagłówek to manipulacja, zapis nie jest ukryty, jest pod tym linkiem - https://policy.trade.ec.europa.eu/eu-trade-relationships-country-and-region/countries-and-regions/mercosur/eu-mercosur-agreement/factsheet-eu-mercosur-partnership-agreement-opening-opportunities-european-farmers_en#:~:text=EU%2DMercosur%20agreement%3A%20No,0.6%25%20of%20Mercosur%20production
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

iwajaca
iwajaca
iwajaca
28.04.2026, 09:23:10 via Wykop
  • 17
Tania wołowina argentyńska? Kto raz spróbował, już nie może się doczekać. Bardzo dobra wiadomość!
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kosmoss
kosmoss
28.04.2026, 10:07:49 via Wykop
  • 11
@ziokinek: to, akurat łatwo sprawdzić. Argentyna postawiła na produkcje "Premium". Każda sztuka bydła posiada paszport, taki jak u nas. Możesz prześledzić historie od poczęcia po ubój. Wypas na pastwiskach jest nadal opłacalny ekonomiczne i stanowi znaczną cześć produkcji.
  • Odpowiedz
tutjeszyn
tutjeszyn
tutjeszyn
28.04.2026, 10:08:38 via Wykop
  • 13
@ziokinek: Co złego jest w GMO? Każda roślina którą jemy jest GMO.
  • Odpowiedz
ostatni
ostatni
ostatni
27.04.2026, 21:13:03 via Wykop
  • 11
De....
Mo....

...tak jak my ją rozumiemy.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Kanusz_Morwin_Jikke
Kanusz_Morwin_Jikke
28.04.2026, 09:52:21 via Wykop
  • 9
Powinny być w sprzedaży nawet borowiki zbierane obok Czarnobyla, pod warunkiem, że KRAJ POCHODZENIA będzie wyraźnie i dużymi literami oznaczony, pod sankcją milionowych kar dla importera, sprzedawcy. Każdy ma swój rozum i niech wybiera.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

masz_fajne_donice
masz_fajne_donice
28.04.2026, 09:58:40 via Wykop
  • 5
Jak dostanę argentyńskiego steka za 60 pln w markecie to z chęcią ale wątpię.
Obecnie Polski: 50 pln, argentyński 90, black angus USA 130, Kobe 320
I to są najtańsze opcje jakie widziałem. Polskie może z kciukiem da się za 35 pln kupić ale tego gówna nie liczę.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Piotrek7231
Piotrek7231
28.04.2026, 10:27:55 via Wykop
  • 4
Czyli protestowali przeciw umowie które nie przeczytali brawo brawo.
Cała umowa jest tutaj trzeba umić angielski albo obsługiwać translator.
https://policy.trade.ec.europa.eu/eu-trade-relationships-country-and-region/countries-and-regions/mercosur/eu-mercosur-agreement/text-agreement_en
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Serghio
Serghio
28.04.2026, 11:37:12 via Wykop
  • 1
@Piotrek7231: Czytaj ze zrozumieniem, nie odnoszę się do znaleziska, czy jakiś tajnych zapisów.

Interesuje mnie jedynie, gdzie na stronach urzędowych UE znajdę treść umowy EMPA. Jeżeli tam jest jest, to wskaż proszę link, bo chętnie przeczytam i przeanalizuje.

W podanym przez Ciebie URL znajduje się jedynie interim Trade Agreement (iTA).
  • Odpowiedz
radoslaw-franciszek-osowka
radoslaw-franciszek-osowka
28.04.2026, 13:49:01 via Wykop
  • 3
@Piotrek7231: mirek wyżej wyjaśnił, jest nie jawna, bo nie napisana językiem chłopskiego rozumu xD
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Strona 1 z 5
  • >

Hity

tygodnia

Najlepszy patrol w Polsce
Najlepszy patrol w Polsce
3255
Mieliśmy dobry system gospodarki odpadami. Politycy postanowili go zepsuć
Mieliśmy dobry system gospodarki odpadami. Politycy postanowili go zepsuć
3037
Canał+ usunęło mi konto za "nieaktywność" - 2 dni temu pobrali mi kasę za sub xD
Canał+ usunęło mi konto za "nieaktywność" - 2 dni temu pobrali mi kasę za sub xD
2514
Łatwogang stał się nietykalny. Sięga po nasze pieniądze na lek, który nie działa
Łatwogang stał się nietykalny. Sięga po nasze pieniądze na lek, który nie działa
2537
W PRL-u jeździła Porsche, a dziś narzeka na emeryturę...
W PRL-u jeździła Porsche, a dziś narzeka na emeryturę...
2369
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #rolnictwo
  • #uniaeuropejska
  • #polska
  • #ue
  • #ekonomia
  • #zielonylad
  • #europa
  • #gospodarka
  • #motoryzacja
  • #unia
  • #wiadomosci
  • #takaprawda
  • #robimyniegadamy
  • #handel
  • #bekazbeki

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia