Wpis z mikrobloga

Witajcie.
O zniknięciu "szefa" i ekipy z sieci krąży wiele plotek, ale tak naprawdę nie ma sprecyzowanych, konkretnych informacji co i dlaczego tak naprawdę się stało i co u Łukasza dziś słychać. Może są osoby, które mają rzetelne informacje i mogłyby opisać temat od deski do deski? Jakiś czas temu w sieci krążyły informacje, że nawet jego związek się rozpadł a na placu pod domem nie ma kontenerów itp. Wszystko zaczęło się od "przekrętów" w losowaniach i zrzutki na Mercedesa, czy geneza całej sytuacji leżała gdzie indziej? Chłopak dzięki kanałowi doszedł bardzo wysoko, mógł żyć i pracować na fajnym poziomie, ale czy był zbyt zachłanny i przez to runęło wszystko, nawet jego życie prywatne?
#lukaszbudowlaniec
  • 28
@berman: Jeżeli jest tak jak myślę to gość ładnie popłynął, na pewnym etapie działalności w necie mógł się zatrzymać i żyć spokojnie z fajną kasą w kieszeni, ale chyba apetyt się zaostrzył. Tematem się dawno zainteresowałem bo sam jestem budowlańcem, tyle ze buduję domy z drewna. Prześledzę wpisy tak jak mówisz, dzięki za info. Pozdrawiam
Może są osoby, które mają rzetelne informacje i mogłyby opisać temat od deski do deski?


@GregBeatz: To jest bardzo trudne zadanie, bo temat jest wyjątkowo obszerny. Nasz bohater zapowiadał, że po zakończeniu kariery na jutubie opisze swoją historię w książce, gdzie zdradzi wiele tajemnic "jak to było" i będziemy bardzo zaskoczeni. Niestety, nie spełnił tej zapowiedzi, jaki i kilkudziesięciu innych (na tagu jest nawet lista z niespełnionymi zapowiedziami) :)

W telegraficznym
@GregBeatz: @berman: potwierdzam, że robił zrzutę na swój projekt tutaj https://wspieram.to/domza150

na kanale Pana Tomasza na yt pamiętam gdzieś 3-4 lata temu pokazywał on swoje wybudowane domy i tam był dom który był podpisany - na podstawie tego projektu powstał dom za 150 tysięcy - później Pan Tomasz to wykasował ale było dla mnie pewne, że musi znać Mitomana, poza tym w jednym z komentarzy wypowiedział się o nim tak
astri - @GregBeatz: @berman: potwierdzam, że robił zrzutę na swój projekt tutaj https...

źródło: comment_1637272779TRJWEEroCrY99lTYn0vVfT.jpg

Pobierz
@Dawidg22: I z konstrukcyjnego i z bala, robię też zdobione, rzeźbione elementy jak słupy itp, taka tradycyjna ciesielka. Mam też nie duży warsztat stolarski, mniejsze rzeczy także robię zimą np, kiedy jest więcej czasu.
@astri: @berman: Dziękuję bardzo za szczegółowe wpisy. Jeżeli chodzi o jego projekt domu, z tego co pamiętam budowali ciągle w tej samej bryle, bardzo proste do wykonania domki. Obiło mi się o uszy właśnie, że mieli budować zupełnie inny dom, bardziej skomplikowany projekt i coś nie poszło. Po pierwszym samodzielnym montażu wiązarów wspominał też, że jadą robić więźbę tradycyjną ale nigdzie nie znalazłem materiałów czy w ogóle zaczęli, według mnie
@GregBeatz: Wszystko się zgadza, budował ciągle ten sam projekt, ewentualnie w lustrzanym odbiciu, zmienne były tylko otwory okienne i układ ścianek działowych. Tylko swój dom zbudował z podpiwniczeniem i stropem Ackermana, przy czym do etapu ścian piwnicy robiła mu to jakaś inna ekipa (to jedna z zagadek kanału, dlaczego ;). Ten bardziej skomplikowany dom to miał być właśnie ten piętrowy "Dom w sasankach 2" w Dębnie - komplikacją miał być strop
@emlus: Nie wiem, czy o to pytasz, ale mówił, że zrobił z Wiktorem kurs obsługi HDS-a, zakończony jakimś egzaminem. Nawet opowiadał, że egzamin był na HDS starszej generacji, niż jego. Gadał też o jakimś świadectwie technicznym na tego HDS-a, być może w związku z rozbudową, już dokładnie nie pamiętam.
@GregBeatz: generalnie typ stał się ofiarą własnego sukcesu, pycha i zbytnie cwaniactwo go zjadło, owszem większość robiła jego bajera i sposób mówienia w jaki trafiał do widza, pokazał jak się muruje prostokąt i swój projekt ale po kilku budowach to przestało już fascynować, poszedł w inną narrację no i stało się jak się stało

poza tym w jego zachowaniu potwierdziło się tyle, że typ faktycznie pracował na bazarze bo miał dobrze