Wpis z mikrobloga

Peugeot 308 z 2008 roku - 310 000 i dalej jeździ
Po drodze

2 x jebła turbina
raz EGR
sprzęgło ale dopiero przy 250k
parownik wymieniany przy 200 k

Obecnie Corolla 2020 ale jeszcze śmieszny przebieg
@prostymysliciel:
Mazda5 2.0 143KM '06r - 248tys
Mazda MX-5 1.6 110KM '00r - 233tys

Duża, mimo że pod maską owiany złą sławą Diesel nie sprawia większych problemów a serwis to raczej typowe sprawy tarcze klocki oleje filtry. DPF, turbo, wtryski, dwumas - jeszcze ori. Z niespodzianek nic poważnego - chłodnica przy 199tys, regeneracja Intercoolera przy 205tys i napinacz paska klinowego przy 227tys. Z tym ostatnim to niezła ciekawostka - dojeżdżając do
Giulietta QV, 2015. 340 tys. km. U mnie od nowości.

Z usterke przetarta iązka tylnej klapy


@kasztan00: Widzę, że w Alfie pewne rzeczy się nie zmieniają. W 166 też przez to przechodziłem xD
@prostymysliciel: Golf 7 FL - 26500, jedyny problem był z przyciskiem od czujników parkowania - czujniki działały ale wywalało błąd. Wymienili na gwarancji. W Mercedesie w178 (nowa a klasa) przy 5 tys. km urwał się haczyk na zakupy.
E46 320d 2005 - 330 tys., 11 lat u mnie, koło pasowe przy ~220 tys, sprzęgło/dwumasa przy ~250 tys, intercooler przy 320 tys., czujnik ABS ~270 tys, problem ze zmienną geometrią w turbo ~290 tys., elementy zawieszenia, wahacze przód dawno temu, amory z tyłu przy 320 tys., tarcze/klocki zgodnie ze zużyciem, olej/filtry co max 10-12 tys. Typowe usterki - mata pasażera, zatarta wycieraczka z tyłu, cięgło klamki.
Miała dwie awarie


@Kociminetka: Awarie czyli co konkretnie?
Ale nawet jeśli to były poważne awarie to powtarzam: przykład pojedynczego egzemplarza nie może świadczyć o wszystkich samochodach danej marki. Zobacz sobie co ludzie piszą w tym wątku, jakie mają przebiegi i jakie awarie. Potwierdzają tylko że przy 64k przebiegu nic nie powinno się dziać z samochodem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@prostymysliciel: focus 2006, 380k z większych awarii to tydzień temu zimne luty przy liczniku i immo zwariowało. A tak to lać i jeździć dopóki rdza go totalnie nie wchłonie :D

A drugi to Cordoba 99' 200k z czego 100k na gazie. Z awarii to akumulator, wszystkie podnośniki szyb padły w ciągu 2 lat i wymieniłem amorki i sprężyny bo już miękki był.
Widzę, że w Alfie pewne rzeczy się nie zmieniają. W 166 też przez to przechodziłem xD


@Krzemol:

O ile dobrze pamiętam, to była na to akcja serwisowa. U mnie wiązka zdechła zanim wezwanie dostałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale zleciłem wymianę poza ASO, zabezpieczyłem i do dziś nie ma problemu.