Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3849
Mircy, proszę Was o plusik wsparcia. Za pół godziny wyjeżdżam na egzamin, na który uczyłam się półtora roku i bardzo mi na nim zależy.
Miejsc 250, pozostało chętnych 510 (1100 juz odpadło wcześniej)
Przygarne każdą miła myśl między 9 a 12 dzisiaj.

#zalesie #egzamin #dziendobry
  • 273
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Tymcz30: ja jeszcze jeden rok na UJ-ocie i patrząc, że mój wspóllokator, co zdał bez wyróżnienia jest od roku na aplikacji sędziowskiej, to mnie to bardzo zachęca ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@drect: Ale serio, w sumie to jest pewna loteria już na tym poziomie.

Jasne, że na apkę się dostają ogarnięci, a nie ludzie z przypadku, jednak czasem, jak w moim przypadku, o szczęściu lub nie, decyduje 0.5 pkt. I czasem jedno pytanie z testu zdecyduje.

Uważam, że trochę za bardzo zluzowałem z adminem i może tam te 0.5 pkt straciłem, bo odpuściłem pisanie banałów w stylu, ze za użytkowanie wieczyste się płaci itd. Za to też skapują punkty, ale już nie miałem siły na egzaminie, żeby takie małostki
  • Odpowiedz
@drect: W dupie to chyba mam już. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie chce mi się jakoś z tym użerać.

Choć ten egzamin pokazał, że jestem w stanie się tam dostać.

Nie mam siły się użerać z testem, bo równie dobrze to mogę na 140 pkt zrobić, jak i na 130. Z kazusami podobnie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Dutch: dziękuję Ci ślicznie za tak mile słowa :) jestem dzisiaj bardzo szczęśliwa i mam nadzieję, że masz rację z tym ustawieniem xD. Ale wszystko w swoim czasie najpierw 3 lata bycia na końcu łańcucha pokarmowego między sędziami i asesorami ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@godrop: od lutego pewnie, jeszcze się tak mocno nie interesowałam od kiedy. Stypendium tak wysokie ze raczej nie ma na co czekać z wywalonym jęzorem xD
  • Odpowiedz
@Shyvana: Gratulacje! Fajnie, że spełniasz marzenia :)

Zawsze miej z tyłu głowy - jesteś jedynym zawodem, który ma w KONSTYTUCJI zagwarantowaną godną płacę


@Dutch: Porównując ilość pracy sędziego (patrzę i po kolegach KSSiP-owych, i po tym co widziałem lat temu kilka w trakcie przygody asystenckiej w sądzie) to tu real się nieco z Konstą rozjeżdża. Zawód ciekawy, prestiżowy, wymagający, toga jako jedyna ma dopasowany kolor żabotu, ale do
  • Odpowiedz
@Filipterka25:

Porównując ilość pracy sędziego (patrzę i po kolegach KSSiP-owych, i po tym co widziałem lat temu kilka w trakcie przygody asystenckiej w sądzie)

O! Kolega z branży :) Też miałem asystencką przygodę w WSA ;)

to tu real się nieco z Konstą rozjeżdża. Zawód ciekawy, prestiżowy, wymagający, toga jako jedyna ma dopasowany kolor żabotu, ale do bogactwa to on nie prowadzi.

Polemizowałbym - myślę że stosunek faktycznego
  • Odpowiedz
@Dutch: podobno w WSA jest o wiele mniej pracy niz w sądach powszechnych, szczegolnie w rejonie, gdzie kazdy asesor sądowy zaczyna swoją karierę w wymiarze sprawiedliwosci. W którym wydziale byłeś asem w WSA? W finansowym czy tym drugim? I czym sie teraz zajmujesz o ile mozna wiedziec?

@Filipterka25: tak z ciekawosci w jakim wydziale byłeś i czym sie teraz zajmujesz?
  • Odpowiedz