Wpis z mikrobloga

Z takich migrantów w Polsce to najbardziej szanuję Ukraińców i Hindusów. Ci pierwsi wiadomo - wszystko zrobią i tanio. Ci drudzy zapieprzają w Uber Eats czy Glovo, a u mnie w małym miasteczku 4 Hindusów otworzyło kebaba i sprzedają tam też te swoje curry z chlebkiemi naan i muszę przyznać - zajebiste żarcie. Dołączcie do tego że są otwarci ciągle 24/7, czy święto czy nie. Właśnie byłem i wziąłem sobie na wynos. Dopierdzielił mi ostrym sosem to curry, ale sam się prosiłem. Jutro będę pewnie żałował. Lubię Hindusów w Polsce. Dobrzy ludzie i fajne jedzenie robią. To tylko tak apropo.
#migracja #bialorus
  • 69
  • Odpowiedz
@Minieri: osmiele sie nie zgodzic, moze to efekt skali ale Ukraincy przyniesli tez ze soba duzo patusow i generalnie zrobia wszystko i tanio, ale niekoniecznie dobrze xD a Hindusi moze i pracuja ale pochodza z kregu kulturowego o takich zasadach, ze lepiej aby nie probowali ich przenosic na nasze podworko

osobiscie najbardziej szanuje Wietnamczykow, ci to nawet nie planuja kombinowac czy w jakis sposob sie naprzykrzac Polakom tylko rozwijaja swoje interesy
  • Odpowiedz
@IIIlIII: Ja w pracy robię z Ukraińcem który ma 72 lata i jest tu tylko po to żeby zarobić na ślub swojej wnuczki. Wszystko robi ok, nikt nie ma pretensji. O Hindusach pisałem wyżej, również spoko pracowici ludzie, ale to tylko moje odczucia, możesz mieć inne oczywiście.
  • Odpowiedz
@Minieri: Królem polskich imigrantów są Chińczycy, choć teraz ich dość mało. Do obrzydzenia mili, śmiesznie próbujący gadać po polsku i robiący zajebiste chińskie żarcie :)
  • Odpowiedz
@IIIlIII: Spotykałem się z wietnamką z wietnamu jak była u nas na studiach ale ma też tutaj rodzine i potwierdzam. Jej kuzyni byli na tyle zasymilowani, że sie jej to aż nie podobało.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 79
@IIIlIII: Wietnamczycy? Mafia na mafii.

Podrabiane ubrania, perfumy, haracze wymuszenia i nie płacenie podatków xD.
Oni są gorsi niż ruscy
  • Odpowiedz
@Minieri nie ma tak że ci są dobrzy a ci źli, to zwykłe generalizowanie. Spotkałem patusow wielu nacji, spotkałem porządnych ludzi wielu nacji. Szacunek dla tych którzy chcą pracować i się asymilują, ale nie brak elementu który kręci, kradnie i bierze socjal siedząc na dupie ale to tak jak z naszymi za granicą, nigdy nie wiesz na kogo trafisz.
  • Odpowiedz
@Minieri: słyszałem że jest biznes na ściąganie hindusówdo Polski, jest nawet uczelnia pod warszawą która ich przyjmuje żeby dostali wizę studencką, ktoś kto im załatwia transport kieruje ich tam i płacą ale na zajęcia nie trafiają bo muszą odpracować swoje. Sikhowie są spoko goście jeśli chodzi o hindusów
  • Odpowiedz
nie ma tak że ci są dobrzy a ci źli, to zwykłe generalizowanie


@Bellissimo: Jeśli pracują to nie ma generalizowania - wszysscy są ok. Ja tylko napomniałem że najbardziej lubię Ukraińców bo to mega pracowici ludzie i że lubię Hindusów bo robią dobre jedzenie.
  • Odpowiedz
@IIIlIII: no, poza hodowaniem zioła i rozprowadzaniem narkotyków to w sumie Wietnamcy faktycznie są bez zarzutu xD

Ale genealnie w każdej nacji znajdą się dzbany, tak długo jak to jest margines i nie próbują zabijać innych ludzi za pierdoły to nie ma problemów.

@Minieri: Wietnamsla kuchnia najlepsza na świecie stary, znałem pato-narodwoca od białej Europy który jak się wkręcił w wietnamskie żarcie to ożenił się z prxedstawicielką tej nacji xD
  • Odpowiedz
@IcyHot
@Herubin
@DiscoKhan
Nie no ja oczywiście zdaje sobie sprawę, że wokół Wolki Kosowskiej a kiedys Stadionu Dziesięciolecia było dużo brudnych interesów z strony ich 'elit' ale mi chodzi o taką bezpośrednia styczność z zwykłymi ludźmi na codzień i tutaj Wietnamczycy wypadają moim zdaniem w porządku. Często bywam w halach przy Marywilskiej gdzie głównie działają Azjaci i widzę ciężko pracujących ludzi, co ciekawe nie są w ogóle zauważalni w okolicy
  • Odpowiedz
@IIIlIII: @MZ23: @Miii_Kiii: @IcyHot: @Herubin: Z tego co wiem to z Azjatami jest ten problem, że oni mogą się zasymilować z nami, ale sami są dość zamknięci w swoim kręgu rasowym. I to pozwala im na rozwijanie struktur przestępczych. Jednocześnie sprawiają wrażenie "nieszkodliwych" imigrantów, co minimalizuje negatywne nastawinie (i podejrzenia) społeczeństwa wobec nich.
  • Odpowiedz