Wpis z mikrobloga

#linux #nextcloud #programowanie #opensource

szukałem ostatnio czegoś w stylu "pamiętnika", żeby pisać sobie kiedy zmieniałem olej w aucie, kiedy kupiłem opony itp... wszystkie istotne rzeczy, których nie mogę sobie często przypomnieć po paru miesiącach / latach...

Bardzo do gustu przypadł mi jrnl.sh - konsolowy pamiętnik zapisujący do szyfrowanego pliku w dowolnej lokalizacji.
Taki plik utworzyłem sobie w katalogu #nextcloud i to się pięknie synchronizuje na wszystkich maszynach jednakże...

brakuje apki pamiętnika w #nextcloud i oczywiście w wersji mobilnej...

Gdyż od dawna chodzi mi po głowie jakiś opensource-owy projekt na długie, szare zimowe wieczory przemknęło mi prze myśl napisanie integracji #nextcloud z jrnl.sh...

co sądzicie o takim przedsięwzięciu?
  • 13
@bruuh: masz rację... nie brałem tego pod uwagę ale na kompie chyba (dla mnie) nic nie przbija jrnl.sh... a na na androidzie jest jakaś dziwna integracja DavX5 - szczerze nie testowałem - czy to nie synchronizuje danych z kalendarzem googla? z resztą chyba nie da się zaszyfrować samego kalendarza...
@brightit: Joplin najpewniej spelni swoje zadanie w przypadku wymienionych oczekiwac. Moze m.in. wykorzystywac Nextcloud jako backend do synchronizacji miedzy urzadzeniami (w tym mobilnymi).

Przez wiele lat korzystalem z Evernote, ktore jest chyba najbardziej znana aplikacja tego typu, ale ze nie ma natywnego klienta na Linuxa, to zainteresowalem sie projektem Joplin wlasnie, ktory jest pieknie FOSS, dziala na wszystkim i latwo przenioslem sobie do niego caly kontent z Evernote.

Edit: dopiero zobaczylem,