Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1333
Jak was czytam to zastanawiam się co z wami ludzie się stało?
Jest zimno, ludzie którym obiecano przedostanie się do Europy Zachodniej, gdzie według nich panuje dobrobyt, zapłacili za to życiowe oszczędności stoją teraz pod płotem którego bronią uzbrojeni profesjonalni żołnierze. Mało tego powrotnej też jest niemożliwy, sytuacja jest dramatyczna. A wy co?
Polalibyscie ich wodą... Nie wolno ich wpuścić to oczywiste, ale ludzie to nie oni stworzyli ten kryzys, oni stali się narzędziem - pionkami w grze bogatych ludzi, którzy mają ich gdzieś, a mogę praktycznie wszystko. Szkoda mi tych ludzi
#bialorus
  • 260
  • Odpowiedz
Pytanie co im naopowiadali agenci Łukaszenki? Czy przypadkiem nie, że jest zielona granica i można nocą przejść lasem? Że nie jest chroniona?


@ArmaturaGramatura:
W pewnym sensie zabawne jest to, że - niezależnie od tego, czy to byli faktycznie agenci wywiadu, przemytnicy ludzi, czy po prostu plotki podawane od ucha do ucha - to taka informacja jeszcze dwa miesiące temu była całkiem prawdziwa.

Jeszcze w lipcu przejazd z Mińska do Berlina,
  • Odpowiedz
@bury256: szkoda mi tych ludzi teraz, ale na tych smartfonach którymi teraz streamują w necie mogli przed wylotem sprawdzić warunki wjazdu do Polski i Niemiec (tak jak ja to robię gdy chcę wylecieć); a już na pewno mogli sprawdzić warunki atmosferyczne
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sebek1987: a ty przeczytałeś mój komentarz, czy potrafisz tylko bezmyślnie wyzywać? Czytaj ze zrozumieniem. Sytuacja jest bez wyjścia. Żal każdemu człowiekowi z empatią, ale prawda jest taka że tych ludzi wpuscic nie można. Tyle.
  • Odpowiedz
@Pepperek: A gdzie napisałem że ja chcę do nich strzelać albo polewać wodą?
Nie jestem #!$%@? sadystą, cierpienie tych ludzi nie sprawia mi przyjemności.
Padli ofiarami dużej polityki i własnej naiwności.
Uważam też, że jeżeli spotkało ich cierpienie we własnym kraju powinni szukać legalnej drogi do lepszego życia a nie płacić mafijnym organizacjom na Białorusi i robić burdel na granicy.
  • Odpowiedz
@bury256: ci ludzie są przestępcami (nielegalne przejście przez granicę). Litujesz się nad przestępcami? A litujesz się nad złodziejami którym nie udało się ukraść pieniędzy i nie mają dzisiaj na wódkę?
  • Odpowiedz
@bury256: Szkoda, to jest jak dzik zryje ogródek. W tym wypadku jesteś po prostu naiwny. Najbardziej cierpią tam niewinne dzieci, które nie wiedzą, po jaki #!$%@? ich rodzice je tam zabrali. I tyle.
  • Odpowiedz
@bury256: nic sie nie stało, życie to jedna sprawa, a #!$%@? głupot w internecie to druga.
To podobnie jak ze śpiewaniem rapu o ruchaniu, narkotykach i przestępstwach, to ze sobie to śpiewasz, nie znaczy, ze to robisz, bądź to nawet popierasz xD
  • Odpowiedz
@rzne_glupa:
Oczywiście że tak, sytuacja jest dla nich beznadziejna, my nie możemy ich przyjąć bo to woda na młyn dla Łukaszenki, ale powinniśmy ich wypychać jak najbardziej humanitarnymi sposobami jakimi się da.
Stąd lanie wodą jest okrutne.
  • Odpowiedz