Wpis z mikrobloga

Siema mirki, znajomy ma problem w lokalu:
Ma router od dostawcy światłowodu i łączy się z nim przez wifi około 20-30 urządzeń - głównie kompy. Ma sieć na 2,5 i 5 GHz i łączy się 'troche tu trochę tam' jednak jest to problemowe, słabo działa internet i ogólnie jest zamul. Dowiedziałem się że dostawcą nie nakłada żadnego lejka i jest to poprostu problem strzelam routera. Wiem że najidealniej byłoby zastosować switch plus skrętka ale niestety wszystko musi być na wifi. I tu zwracam się z pytaniem do was - czy kupno lepszego routera i dostawienie go do istniejącego rozwiąże ten problem ? Czy może są inne ciekawsze rozwiązania ? Zaznaczam że skrętka do każdej stacji odpada ale może dwa trzy accespointy doprowadzone skrętka do routera poprawiły by sytuację ? Jeżeli polecacie dostawienie routera to prosiłbym o wskazanie wartościowych modeli. Z góry dzięki.

#it #siecikomputerowe #sieci #networking #informatyka #routery #router #switch #internet
  • 3
20-30 urządzeń


@AldoAldo: kłania się rozwiązanie (pół)profesjonalne. Z tego co słyszałem są specjalne access pointy uszyte pod dużą ilość klientów. Obadaj Ubiquity, oni robią takie rzeczy.