Wpis z mikrobloga

@cheeseandonion: dobry filmik :)

[uwaga, historia bez pointy:]
Ja w wakacje miałem podobną sytuację: Z prawej strony wyprzedzałem korek kilkuset samochodów oczekujących na przejazd przez plac budowy Przekopu Mierzei Wiślanej w stronę Krynicy. Jadę sobie spokojnie, ok. 15km/h, i w pewnej chwili, w momencie gdy zrównywałem się z tylnym kołem jednego ze stojącegych w korku aut, otworzyły się jego drzwi po stronie pasażera. W przeciwieństwie do tego, co widać na filmie
@janek_: w życiu nie popatrzył bym w lusterko stojąc w korku i wysiadając od strony pasażera. Sorry, ale jak mijasz wszystkich z prawej strony to Ty musisz uważać. Podejmujesz ryzyko i musisz zebrać wszystko pod uwagę.
A co do gościa z BMW to pełnię poparcie. Głupi #!$%@?
@eragonn14: W tej sytuacji jako kierowca oczywiście, że tak. Jako pasażer to piszesz głupoty. W przepisach nie ma zawartej odległości, ale.masz zachować bezpieczny dystans i ostrożność. Skoro dosięgły Cię drzwi to nie było dystansu.
@cheeseandonion: nie wiem po co w centrum miasta jechal prawa strona, niby tak grzecznosciowo a 3x mial z tego powodu klopoty
raz ktos mu otworzyl drzwi
dwa za blisko obok niego przejechal (gdyby jechal srodkiem to nawet nie mialby mozliwosci)
trzy jakis dzban zdecydowal skrecic (tez by sie nie zmiescil).

trzeba jezdzic srodkiem w miejscach gdzie nie ma miejsca na samochod i rower jednoczesnie