Wpis z mikrobloga

Mam problem na #codewars #python może miał ktoś podobnie.

Mianowicie zadanie poelga na tym, że by znaleźć unikalną wartość w liscie
No i testy mi przechodzi prawidłowo, ale jak dam Attempt to jest błąd "Execution Timed Out", czyli coś jakby nieskoczona pętla czy coś, a to niemożliwe chyba. Mój kod:

def find_uniq(arr):
for n in arr:
if arr.count(n) == 1:
return n # n: unique integer in the array
return None

#programowanie #naukaprogramowania
  • 20
@bm9pY2h1ag: Jest to złożoność O(n * m) gdzie dla odpowiednio dużego m mamy O(n**2)
Poza tym wczytaj się w kod, on iteruje po unikalnych wartościach z seta, i woła count na oryginalnej niezmienionej liście. Ot całe przyśpieszenie względem oryginalnej metody
@Spofity: @zarev: Da się chyba w O(n) korzystając z tego, że słowniki dodają i usuwają elementy w O(1).

def find_uniq(arr):
....oberved = dict()
....unique = dict()
....for element in arr:
........if element not in oberved:
............unique[element] = None
........else:
............unique.pop(element, None)
........oberved[element] = None
....for element in unique:
........return element
....return None
przecież dokładnie to samo napisałem wyżej tylko zamiast dict użyłem set? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@zarev: Tak wiem, nie doczytałem, zauważyłem już po dodaniu mojego komentarza. Ale po przeczytaniu widzę u ciebie błędy. Pierwszy taki, że zwracasz None gdy w sekwencji jest więcej niż jeden unikalny element. A drugi, że set nie trzyma kolejności, więc gdy unikalnych będzie więcej niż jeden element, to nie ma gwarancji zwrócenia
@ProfesorBigos: @zarev: z treści wstawionej przez OPa można wywnioskować, że będzie tylko jedna liczba, która nie jest unikatem. Wtedy wystarczy XOR na wszystkich elementach listy i zwrócić wynik (zakładając, że wszystkie liczby są rożne od zera).