Wpis z mikrobloga

Nie mogę sobie odmówić złośliwości względem analityków z instytucji fiansowych, którzy jeszcze w I kwarce bieżącego roku chcieli się zakładać , że stopy do końca roku się nie ruszą. Jednocześnie jestem przerażony, że ci ludzie kształtują opinię publiczną pod względem finansowym, gospodarczym i monetarnym w tym kraju. Soko ja prosty chłopak z prowincji widziałem co nastąpi to ci ludzie albo widzieli, że tak będzie i ubierali ludzi w kredyty albo nie znają sie na swoje pracy. W jednym i drugim przypadku jest to obrzydliwe i sprzeczne z jakąkolwiek moralnością, bo skoro się nie znają to powinni zamilknąć a nie śmiać się z ludzi... Na koniec powiem tak : kto ma rację dzień wcześniej od innych ten przez dobę uchodzi za idiotę.....

https://twitter.com/BenyMen1/status/1455995814355013635

#bogatymenbeny #gospodarka #nieruchomosci #gruparatowaniapoziomu #finanse
benyrbh - Nie mogę sobie odmówić złośliwości względem analityków z instytucji fiansow...

źródło: comment_1635972927cVTdK2mv2FGEpMCh3fv0TD.jpg

Pobierz
  • 14
@benyrbh ja też jestem prosty chłop a zastanawiałem się jak to jest możliwe że wszystko z dnia na dzień, z miesiąca na miesiąc jest coraz droższe, usługi, produkty, koszty a inflacja niby nie taka dużą jak wzrost cen, stopy procentowe stały w miejscu. Przecież to było nieuniknione.
Soko ja prosty chłopak z prowincji widziałem co nastąpi


@benyrbh: wszedłeś przynajmniej 80% kapitału w kontrakty na WIBOR? Jeśli nie (a tak zakładam) to gówno wiedziałeś tylko zakładałeś. Analiza wsteczna zawsze skuteczna. Tym wpisem poruszasz tak naprawdę wiele różnych wątków:
-błędy poznawcze np. efekt pewności wstecznej
-prognozowanie, zwłaszcza publiczne, jest trudne
-interes banku, a interes klienta
-skrzywienie pozytywne banku z powodu różnicy interesów
W skrócie - "wiesz" o tym teraz, analitycy