Wpis z mikrobloga

Ankieta wśród ekonomistów z docelową stopą procentową w Polsce w tym cyklu zacieśniania polityki pieniężnej - no powiem, że się zdziwiłem odnośnie tych oczekiwań, myślałem, że powyżej 2.5 będą może 1-2 'kropki', a tutaj jest nawet ponad połowa ankietowanych (15/29). "Anale ekonomiczne zmienni są". Takie 4-5% to byłby chyba pogrom na nieruchach, ciężko w tak wysokie stópki uwierzyć, to samobójstwo polityczne by było.
Ps. Zdaję sobie sprawę z tego, że te oczekiwania są gówno warte, ale myślałem, że stópki 4-5% to tylko w wykopowych marzeniach są, a nie w umysłach ludzi zajmujących się ekonomicznym wróżeniem z fusów zawodowo.
#ekonomia #gielda #nieruchomosci #rpp #nbp
BaltasarGracian - Ankieta wśród ekonomistów z docelową stopą procentową w Polsce w ty...

źródło: comment_1635928272nmztF1KRqIIOCIoBLRtST1.jpg

Pobierz
  • 16
@ursus tylko trzeba uważać, bo jak inflacja się wymknie spod kontroli to złotówka może być poddana atakowi walutowemu jak Rosja w '98 czy Turcja ostatnio i wtedy tak fajnie już nie będzie. PLN to nie euro czy dolar
@BaltasarGracian: niby jest to możliwe, ale ile warte są te predykcje skoro miesiąc temu były zgoła odmienne;
natomiast tak jak napisał @BlackFoo to są decyzje polityczne. Obywatel z Nowogrodzkiej wstanie lewą nogą i każe Glapińskiemu robić, co mu się przyśniło.
@BaltasarGracian bo glapa powinien podnosić stopy gdy wszyscy rzucili się na kredyty, na początku tego roku a nie teraz gdy nadchodzi spowolnienie gospodarcze i ludzie się wyprztykali z gotówki. Nikt biedny teraz nie rozpoczyna budowy domu, nikt biedny teraz nie bierze kredytu na 700k. Jeśli bierze to poprostu go stać i nic mu stopy procentowe na 2-3% nie zmienia. Problemem są Ci co załadowali się pod korek mając gówno prace
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BaltasarGracian: Przede wszystkim jakie będą stopy nie ma znaczenia póki PiS nie zacieśni polityki fiskalnej na co się nie zanosi. Można mieć i stopy 10% a inflację pompować kolejnymi programami socjalnymi finansowanych z NBP.