Wpis z mikrobloga

@PiccoloGrande: No to te zestawienia sondażowe lepiej też sobie odpuść, bo koleś jest dzbanem, który rozdziela niezdecydowanych proporcjonalnie. Sondażownie nie bez powodu podają, że było np 7% niezdecydowanych. I masz sondaż, który daje PiSowi np 33%, a Lewicy 6%, a Paladyn wpisuje do excelka 35,5% pis, 6,5% Lewica, gdzie nawet ludzie z sondażowni twierdzili, że w tych niezdecydowanych jest więcej elektoratu opozycyjnego, niż pisowskiego. Szczególnie sporo ludzi przeszło z Lewicy do
No to te zestawienia sondażowe lepiej też sobie odpuść, bo koleś jest dzbanem, który rozdziela niezdecydowanych proporcjonalnie.


@kezioezio: Wydaje mi się, że on bierze pod uwagę tylko sondaże uwzględniające zdecydowanych.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@PiccoloGrande: zasadniczą rolą państwa jest przeciwdziałanie rosnącej konsumpcji alkoholu i tytoniu. Jest to również skuteczne narzędzie przeciwdziałające nałogom. Podatek akcyzowy tu się sprawdza, a nie był aktualizowany od lat. Pójście w kierunku ciut bardziej racjonalnego systemu podatkowego dla produktów wysokiego ryzyka jest krokiem w dobrym kierunku

https://stopuzaleznieniom.pl/artykuly/wyzsza-akcyza-na-alkohol-pomaga-redukowac-jego-konsumpcje-wyniki-badan/
Ktoś mi wytłumaczy po co ktokolwiek broni tu opozycję? Że PiS jest wrogiem to już chyba od dawna jest ustalone? A kiedy przychodzi czas i okazja by ich w czymś powstrzymać, to posłowie sobie nie przychodzą. Ci sami którzy gadają jacy to oni nie są proobywatelscy, że PiS to tylko nakrasc się chce i na stołki powsadzać. A jak przychodzi co do czego too sobie do pracy nie przychodzą. Pluje na nich.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
Ktoś mi wytłumaczy po co ktokolwiek broni tu opozycję? Że PiS jest wrogiem to już chyba od dawna jest ustalone? A kiedy przychodzi czas i okazja by ich w czymś powstrzymać, to posłowie sobie nie przychodzą. Ci sami którzy gadają jacy to oni nie są proobywatelscy, że PiS to tylko nakrasc się chce i na stołki powsadzać. A jak przychodzi co do czego too sobie do pracy nie przychodzą. Pluje na nich.
Ktoś mi wytłumaczy po co ktokolwiek broni tu opozycję? Że PiS jest wrogiem to już chyba od dawna jest ustalone? A kiedy przychodzi czas i okazja by ich w czymś powstrzymać, to posłowie sobie nie przychodzą. Ci sami którzy gadają jacy to oni nie są proobywatelscy, że PiS to tylko nakrasc się chce i na stołki powsadzać. A jak przychodzi co do czego too sobie do pracy nie przychodzą. Pluje na nich.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kuklak: W wizji paroweczkowych nieudaczników co każde swoje niepowodzenie upatrują w zewnętrznych siłach. Dojrzałe społeczeństwo dba o prawo które summa summarum poprawia jego ogólną kondycję
@Koliat: taka walka z alkoholem ze zeruja na kase podwyzszajac akcyze.. A alkohiol nadal legalny.. No i podnoszac akcyze zachecaja ludzi do pedzenia wlasnej, wiec #!$%@? to daje ale badania! XD
@Mekki: raczej nie. Tylko legalne pochodzenie alko bo sprawa sie rozchodzi o akcyze..
Ktos kto robi dla siebie to nie przesadza z iloscia a nawet jak przesadzi to mu mniej zaszkodzi niz sklepowe gowno..

@Koliat: gwozdz to masz wlasnie ty, ale nie mam zamiaru dyskutowac bo widze ze nie masz zadnej wiedzy tylko argument za wiekszymi podatkami ktoere rozwiaza kazdy problem xDDD
W wizji paroweczkowych nieudaczników co każde swoje niepowodzenie upatrują w zewnętrznych siłach. Dojrzałe społeczeństwo dba o prawo które summa summarum poprawia jego ogólną kondycję


@Koliat: Rozumiem, że mówiąc o paroweczkowych nieudacznikach masz na myśli siebie? Nie masz własnego rozumu i potrzebujesz premiera, żeby ci mówił co masz jeść i pić?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@PeterFile: walić badania, statystyki i rekomendacje. Liczy się tylko mój światopogląd i nikt poza mną nie ma racji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Kuklak: Mam własny rozum który wspomagam opracowaniami naukowymi celem wyciągania poprawnych, zgodnych z rzeczywistością wniosków. Przerażający jest denializm naukowy wśród kucy które na każde działanie publiczne reagują alergią pomimo oczywistych korzyści jakie za sobą niesie w tym konkretnym przypadku.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kuklak: Widzę ze kolejny raz podstawy ekonomii zastąpiąne kucyzmami. Mieszasz mikroekonomię z makroekonomią. Dla mnie osobiście nie ma różnicy czy gorzałka kosztuje 20zl czy 100zl - piję ja na tyle rzadko że stać mnie na wyższa cenę.

Za kilka lat pewnie będziesz mieć podstawy przedsiębiorczości w liceum, tam dowiesz się jak działa prawo popytu. Ale w skrócie : - im wyższa cena tym mniejszy popyt na dane dobro. A w interesie
Widzę ze kolejny raz podstawy ekonomii zastąpiąne kucyzmami. Mieszasz mikroekonomię z makroekonomią. Dla mnie osobiście nie ma różnicy czy gorzałka kosztuje 20zl czy 100zl - piję ja na tyle rzadko że stać mnie na wyższa cenę.

Super, dowód anegdotyczny. Dla mnie też bez różnicy, czy paliwo jest po 3 czy 7 zł - głównie jeżdżę rowerem. Tak samo bez różnicy, czy gaz kosztuje drożej czy taniej - palę węglem.

Za kilka lat
@Kuklak: Kucu, wyjeżdżasz mi z ad-personam zamiast odnieść się do badań naukowych to odpisałem. Druga część wpisu oczywiście nie ruszona, widać że przeczytanie 3 zdań z kolei to za dużo, główka się przegrzewa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Uważasz, że podniesienie akcyzy nie wpływa negatywnie na popyt, czyli wyrażasz stanowisko sprzeczne wobec konsensu naukowego między WHO i ekonomią? Podlinkuj do takich badań ( ͡° ͜ʖ ͡
źródło: comment_1635588653iLbfnfqYKWxzo5YxqX99lU.jpg
@rutkins: moze jestem niedouczony ze nie wiem, ale ilu poslow PiS i PO glosowalo lacznie? Czy aby te 24 osoby z opozycji to nie jest jakas mala czesc w porownaniu do PiSu?
Moze mnie ktos doinformowac/poprawic?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mbasasello: dobry komentarz. Świetnie sobie wytresowali wyborców. Jak wyjdziemy z Unii to też będzie wina opozycji. Posłuchajcie sobie narracje w TVP czy, gdy Suski apelował żeby nas opozycja nie wypraszała z UE.
@mentari: do mojej matki tak nie napiszę, bo ona w przeciwieństwie do ciebie potrafi czytać xD
Krytyka opozycji nie znaczy że zrównuje ją z pisem, a pluje na nich bo olewają swoją robotę i między innymi mnie.
@PiccoloGrande: są lepsi ludzie od sondaży. Namiary:

https://twitter.com/PersElection
https://twitter.com/PatrickDollart

Starają się być obiektywnie, czasami wrzucają ocenę rzeczywistości, pojadą niebezpośrednio po PiSie i z rzadka się do Tuska przymilą. Generalnie przestałem zaglądać na profil Palade. Ta dwójka jest po prostu dużo lepsza w tym co robi. Retweetują się też nawzajem.
@puszkapandory:

I co by mieli zrobić skoro już w ważniejszych głosowaniach PIS pokazał, że ma większość, a nawet gdy czasem zabraknie mu paru głosów w trakcie posiedzeń to robi reasumpcje albo inne cyrki byle przepchnąć swoją wizję.

W ostateczności podatki zawsze wesprze Razem, a zamordyzm Konfa. Takie są proporcje sejmu i tego nie przeskoczysz.

Krytyka opozycji ogólnie słuszna ale za daleko idąca.


NO ale takimi akcjami znowu dają paliwo takim gadom