Wpis z mikrobloga

zasadniczą rolą państwa jest przeciwdziałanie rosnącej konsumpcji alkoholu i tytoniu


@Koliat: Zasadniczą rolą państwa jest zapewnienie odpowiedniego poziomu usług publicznych, a nie wpieprzanie się w życie prywatne i ograniczanie tego, co chcę robić ze swoimi pieniędzmi
  • Odpowiedz
Ktoś mi wytłumaczy po co ktokolwiek broni tu opozycję? Że PiS jest wrogiem to już chyba od dawna jest ustalone? A kiedy przychodzi czas i okazja by ich w czymś powstrzymać, to posłowie sobie nie przychodzą. Ci sami którzy gadają jacy to oni nie są proobywatelscy, że PiS to tylko nakrasc się chce i na stołki powsadzać. A jak przychodzi co do czego too sobie do pracy nie przychodzą. Pluje na nich.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kuklak: W wizji paroweczkowych nieudaczników co każde swoje niepowodzenie upatrują w zewnętrznych siłach. Dojrzałe społeczeństwo dba o prawo które summa summarum poprawia jego ogólną kondycję
  • Odpowiedz
@Koliat: taka walka z alkoholem ze zeruja na kase podwyzszajac akcyze.. A alkohiol nadal legalny.. No i podnoszac akcyze zachecaja ludzi do pedzenia wlasnej, wiec c---a to daje ale badania! XD
  • Odpowiedz
@Mekki: raczej nie. Tylko legalne pochodzenie alko bo sprawa sie rozchodzi o akcyze..
Ktos kto robi dla siebie to nie przesadza z iloscia a nawet jak przesadzi to mu mniej zaszkodzi niz sklepowe gowno..

@Koliat: gwozdz to masz wlasnie ty, ale nie mam zamiaru dyskutowac bo widze ze nie masz zadnej wiedzy tylko argument za wiekszymi podatkami ktoere rozwiaza kazdy problem xDDD
  • Odpowiedz
W wizji paroweczkowych nieudaczników co każde swoje niepowodzenie upatrują w zewnętrznych siłach. Dojrzałe społeczeństwo dba o prawo które summa summarum poprawia jego ogólną kondycję


@Koliat: Rozumiem, że mówiąc o paroweczkowych nieudacznikach masz na myśli siebie? Nie masz własnego rozumu i potrzebujesz premiera, żeby ci mówił co masz jeść i pić?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@PeterFile: walić badania, statystyki i rekomendacje. Liczy się tylko mój światopogląd i nikt poza mną nie ma racji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Kuklak: Mam własny rozum który wspomagam opracowaniami naukowymi celem wyciągania poprawnych, zgodnych z rzeczywistością wniosków. Przerażający jest denializm naukowy wśród kucy które na każde działanie publiczne reagują alergią pomimo oczywistych korzyści jakie za sobą niesie w tym konkretnym przypadku.
  • Odpowiedz
Mam własny rozum


@Koliat: To czemu z niego nie korzystasz, tylko prosisz, żeby Kaczyński decydował co możesz jeść i pić? Przy okazji: kiedy akcyza na cukierki, czekoladę, kawę, ciasta, czerwone mięso, margarynę, chipsy, chrupki, pizzę, golonkę?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kuklak: Widzę ze kolejny raz podstawy ekonomii zastąpiąne kucyzmami. Mieszasz mikroekonomię z makroekonomią. Dla mnie osobiście nie ma różnicy czy gorzałka kosztuje 20zl czy 100zl - piję ja na tyle rzadko że stać mnie na wyższa cenę.

Za kilka lat pewnie będziesz mieć podstawy przedsiębiorczości w liceum, tam dowiesz się jak działa prawo popytu. Ale w skrócie : - im wyższa cena tym mniejszy popyt na dane dobro. A w
  • Odpowiedz
Widzę ze kolejny raz podstawy ekonomii zastąpiąne kucyzmami. Mieszasz mikroekonomię z makroekonomią. Dla mnie osobiście nie ma różnicy czy gorzałka kosztuje 20zl czy 100zl - piję ja na tyle rzadko że stać mnie na wyższa cenę.

Super, dowód anegdotyczny. Dla mnie też bez różnicy, czy paliwo jest po 3 czy 7 zł - głównie jeżdżę rowerem. Tak samo bez różnicy, czy gaz kosztuje drożej czy taniej - palę węglem.

Za kilka lat pewnie będziesz mieć podstawy przedsiębiorczości w liceum, tam dowiesz się jak działa prawo popytu. Ale w skrócie : - im wyższa cena tym mniejszy popyt na dane dobro

Podstawy przedsiębiorczości miałem, jak jeszcze robiłeś w pieluchy. Napisz coś na temat zamiast osobistych, niezbyt inteligentnych wycieczek

A
  • Odpowiedz
@Kuklak: Kucu, wyjeżdżasz mi z ad-personam zamiast odnieść się do badań naukowych to odpisałem. Druga część wpisu oczywiście nie ruszona, widać że przeczytanie 3 zdań z kolei to za dużo, główka się przegrzewa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Uważasz, że podniesienie akcyzy nie wpływa negatywnie na popyt, czyli wyrażasz stanowisko sprzeczne wobec konsensu naukowego między WHO i ekonomią? Podlinkuj do takich badań ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W interesie społeczeństwa jest jak najmniejsza
Koliat - @Kuklak: Kucu, wyjeżdżasz mi z ad-personam zamiast odnieść się do badań nauk...

źródło: comment_1635588653iLbfnfqYKWxzo5YxqX99lU.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz