Wpis z mikrobloga

Inflacja 6,8%. XD Stopy niedługo będą musiały wywalić w kosmos, albo dolar po 6 zł, a ropa po nie wiadomo ile. Trzaski będzie słychać na Andromedzie. W sumie nawet trochę szkoda mi ubranych w hipoteki 0% w pierwszej połowie tego roku. Mam kolekcję "śmiesznych" reklam deweloperów typu "pewny zysk", "ochrona przed inflacją" i takie tam. Zastanawiam się czy nie wrzucić to w jakąś paczkę i nie podesłać UOKiK. Może przynajmniej ukrócimy hamskie naganianie na betonowe złoto, na którym nie da się stracić.

#nieruchomosci #mieszkanie #inflacja #ekonomia #gospodarka #pieniadze #kredythipoteczny
  • 86
Zastanawiam się czy nie wrzucić to w jakąś paczkę i nie podesłać UOKiK. Może przynajmniej ukrócimy hamskie naganianie na betonowe złoto, na którym nie da się stracić.


@mickpl Już siedzę z popkornem i czekam jak uokik wszczyna śledztwo tysiąclecia w reakcji na rara z jakimś gównem przysłanym na maila przez bordera z mirko xDDD
@mickpl: Sam jestem ubrany w hipoteke i oczywiscie podniesienie stop nie bedzie przyjemne. Ale ciekawi mnie jak bedzie wygladala sytuacja ludzi, ktorzy wynajmuja. Przeciez jak kazdemu pojda stopy to podniosa wynajem. Wynajem mieszkania identycznego jak moje klatke dalej kosztuje 2x moja rate kredytu. Oczywiscie, wynajmujacy nie maja umowy na 30 lat, tylko co maja wtedy zrobic? Mieszkac pod mostem? Sytuacja kredytowiczow sie pogorszy ale wydaje mi sie ze tych wynajmujacych jeszcze
@hanma: owszem sytuacja wynajmujących bardziej się pogorszy, nawet nie trzeba daleko wybiegać w przyszłość, już się pogarsza

jedyne co to osoby wynajmujące są bardziej mobilne (rzadziej mają rodziny), ja to tam się zapakuję do domu rodzinnego i na pracy zdalnej przeczekam ciężki okres (umówię się jakoś z pracodawcą)
ciekawe czy oni się jakoś zabezpieczali przed tym,


@ZaplutyKarzelReakcji: Nie, a po co?

Supełnie szczere pytanie - a inflacja nie podwyższy cen mieszkań aby, więc faktycznie nieruchy uchronią przed inflacja?


@NieistotneKto: Jak rata stanie się niemożliwa do obsługiwania przez Janusza W. Kowalskiego to #!$%@? go będzie bolało ile ta jego nora teoretycznie jest warta.
Przeciez jak kazdemu pojda stopy to podniosa wynajem. Wynajem mieszkania identycznego jak moje klatke dalej kosztuje 2x moja rate kredytu. Oczywiscie, wynajmujacy nie maja umowy na 30 lat, tylko co maja wtedy zrobic? Mieszkac pod mostem


@hanma: Właściciel mojego mieszkania nie ma na nim hipoteki i nigdy nie miał - jakoś je tam odziedziczył.

Czy podniesie, czy nie podniesie czynszu to ja nie wiem, może podnieść uznając że musi sobie odbić
@hanma:

Ale ciekawi mnie jak bedzie wygladala sytuacja ludzi, ktorzy wynajmuja.


Tak działa rolowanie się inflacji, co powoduje że sama się dalej zapędza. Dlatego stopy procentowe to najgorszy możliwy sposób na powstrzymywanie inflacji. Raz, że nie działa skutecznie, dwa wszyscy dostają po dupie i ostatecznie zostają ze świetnie mającą się inflacją i kolejnymi setkami w portfelu mniej.