Wpis z mikrobloga

Inflacja 6,8%. XD Stopy niedługo będą musiały wywalić w kosmos, albo dolar po 6 zł, a ropa po nie wiadomo ile. Trzaski będzie słychać na Andromedzie. W sumie nawet trochę szkoda mi ubranych w hipoteki 0% w pierwszej połowie tego roku. Mam kolekcję "śmiesznych" reklam deweloperów typu "pewny zysk", "ochrona przed inflacją" i takie tam. Zastanawiam się czy nie wrzucić to w jakąś paczkę i nie podesłać UOKiK. Może przynajmniej ukrócimy hamskie naganianie na betonowe złoto, na którym nie da się stracić.

#nieruchomosci #mieszkanie #inflacja #ekonomia #gospodarka #pieniadze #kredythipoteczny
  • 86
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@GomiGomi:
Nikt nie pisze o tym w kontekście stop procentowych na wypoku a trafiłeś tutaj w sedno- kredyty hipoteczne to tutaj najmniejszy problem, dużo większy to wszelakiej maści kredyty dla firm, to dlatego żaden rząd nie chce skokowego wzrostu stóp, ostatnim razem wysokie stopy skończyły się bezrobociem 20 %.
@oguras: A jak nie siądzie to zyskam. Czas ryzyka. Nie ma przepisu na cudowne lekarstwo, bo jak by tylko było to każdy by w nie uciekł. Nieruchomosci są jednak najbezpieczniejsza przystania. Szczególnie na przestrzeni dekady
@mickpl: Do póki Fed nie podwyższy stop to nic nie zatrzyma inflacji. Dla USA obecna sytuacja jest korzystna bo pomaga w obrocie dolarem na świecie, po prostu świat zrzuca się na rolowanie amerykańskiego dodruku. Dwa inflacja osłabia ogromne rezerwy dolarowe Chin, co już widać w zadyszce ich gospodarki.
@NieistotneKto: Kup sobie akcje dużego koncernu spożywczego. Ludzie jeść muszą, nawet podczas kryzysu. Inflacja będzie trwała na lata.

W tym momencie jeszcze nie czuć podwyżek cen żywności bo płody rolne zebrane w tym roku były wytworzone (zasiane, nawożone i zebrane przez maszyny) jeszcze bez wliczenia kosztów wystrzału inflacji. Przyszły rok to będzie galop cen artykułów spożywczych.
@mickpl: Co do większości tego co piszesz mogę się zgodzić, ale jeśli chodzi o wzmacniającego się kosztem złotego dolara wprost bym nie liczył. Inflacja w USA też niska nie jest, bo rdr w sierpniu wyniosła chyba 5,8%. Rynek nieruchomości w stanach już hamuje i podobnie jest niemal na całym świecie. Oczywiście, to wcale nie znaczy, że nie jesteśmy w dupie, tylko to, że nie jesteśmy tam sami. Nie jest to też