Wpis z mikrobloga

@htsz_: to na pewno korpo? Bo to co piszą nie wydaje się być zgodne z prawem. Są teraz ustawowo dwa dni wolnego i firma ma mało do gadania na ten temat. Dodatkowo punkty nie wydają oświadczeń w których konkretnych godzinach była oddawana krew.

U mnie w korpo ludzie 'chamsko' to wykorzystywali i oddawali krew w czwartek żeby mieć 4 dniowy weekend i nigdy nikt nikomu tego nie wygarnął.
  • Odpowiedz
@htsz_ trochę wybiórczo potraktowane przepisy. Część interpreracji w tym o obowiązku stawienia sie pracownika po donacji nietrafiona.
Niestety pracodawca rację ma w jednym, wizyta w punkcie krwiodawstwa powinna być zgodnie z przepisami ustalona z pracodawcą. Nie można wymigać się od ustalonych wcześniej obowiazkow służbowych zaświadczeniem z krwiodawstwa.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 102
@htsz_: Wyjęte z kontekstu i zinterpretowane pod siebie. Przecież doskonale wiesz, że informacja o donacji musi trafić do pracodawcy jak wcześnie tylko o tym wiesz, albo planujesz ALE nie musi zostać zatwierdzona przez obie strony. Pracodawca musi Ci udzielić wolnego na ten czas.
Po drugie - jeśli poinformowała pracodawcę odpowiednio wcześnie, a ten ma problem z Twoim wolnym i zasłania się gospodarczo-spolecznymi aspektami to już jego problem, bo praca mogła
  • Odpowiedz
@htsz_: Fakt, tu autor tego maila nie popisał się, ale też staram się go zrozumieć - ludzie wykorzystują ten przywilej patrząc tylko na swoje dobro i mając w dupie problemy pracodawcy z tego wynikające.
  • Odpowiedz
@htsz_: u mnie była podobna akcja XD, z tym że dyrektor działu powiedział mi wprost że dni wolne za oddanie są dla osób które pracują po 8h, 5 dni w tygodniu ( ͡° ͜ʖ ͡°), a jak mam możliwość iść w dzień wolny od pracy to tak powinienem zrobić XD, a nie firmę naciągać na koszta ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz
  • 4
@htsz_ i pomyśleć, że ja honorowo od kilku lat oddaję po godzinach pracy lub w soboty i nawet czekolady z tego nie mam bo #uk
Osobiście uważam, że drugi dzień wolny opłacany przez pracodawcę jest conajmniej nieuczciwy bo czemu przedsiębiorca ma płacić za dodatkowy dzień urlopu skoro jeden zupełnie wystarcza na donację i regenerację?
  • Odpowiedz
@htsz_: Kwik i ha tfu na na #januszex

@Pociongowy: Nie dziwię się, że są takie nieporozumienia, bo te przepisy to ogólnie są pisane jak kod źródłowy Wykopu. Np co zrobić jak masz zwolnienie na dany dzień a masz godziny pracy łamiące dzień. Sprowadza się to wszystko do tego czy bardziej zależy Ci na krwiodawstwie czy na robocie.

@Pieron: Dlatego, że przez ludzie wolą pozarażać
  • Odpowiedz