Wpis z mikrobloga

Ciut głupie pytanie, ale jestem dość zielony i dopiero się uczę i wchodzę w ten cały naukowy świat zza kulis. To będzie moja pierwsza samodzielna publikacja.
Jak się wybiera czasopisma do publikacji? Mam teraz jeden temat na tapecie, ale nie bardzo wiem komu i dlaczego go podesłać. Czasopism jest od #!$%@?, co najlepsze widzę że sporo autorów wali artykuły każdy do innego czasopisma. A jeszcze te rankingi, impact factor, kwestia czy płatne czy nie no i czy wgl to przejdzie.
Jak to ugryźć?
#doktorat #nauka #publikacjenaukowe #studbaza
  • 8
  • Odpowiedz
@ruda_stuleja Na początku takie rzeczy się ustala z promotorem. Później jak już nabierzesz wprawy to sam będziesz mógł proponować. Ludzie, którzy długo siedzą w branży czasami dostają jakieś zniżki na publikacje albo zaproszenia do specjalnego numeru, więc czasami warto z tego skorzystać.
  • Odpowiedz
@Catttana: W sumie sytuacja trochę pogmatwana jest. Ta publikacja będzie za inżynierkę różowej. Ona do roboty chodzi, czasu i głowy nie ma, a ja robię doktorat (z innej dziedziny co prawda) i każdy punkt się przyda. Jej promotor siedzi cicho i pado, że mamy to sami ogarnąć, on będzie sprawdzał tekst i potem resztę.

Wczoraj gadałem ze swoim promotorem z doktoratu to mnie zachęcał, żebym się tym też sam zajął, przy
  • Odpowiedz
@ruda_stuleja 3000 IF? Tak wysokich chyba nie ma. Normalnie czasopismo wybiera się właśnie w ten sposób, że patrzysz gdzie opublikowano ostatnio artykuły o podobnych rzeczach, potem wchodzisz na stronę czasopisma i tam zawsze są opisane wymagania odnośnie tematu i tego jak artykuł ma wyglądać. Oprócz tego sprawdź sobie ministerialną listę publikacji. Tam każde czasopismo ma podaną punktację i wybierz taką, która ma minimum 100 pkt. Na koniec możesz sprawdzić statystyki czasopisma na
  • Odpowiedz
Tylko impact factor ponad 3 tysiące


@ruda_stuleja: Impact factor jest podawany w ulamkach dziesiętnych do trzeciego miejsca po przecinku. Na zachodzie uzywa się kropki, a nie przecinka jako separatora dziesiętnego. Jeśli Wam się bardzo nie spieszy to wysyłaj to tego IF = 3. Jak nie przyjmą to wyślecie gdzie indziej. Sprawdź na liście ministerialnej ile czasopismo ma punktów. Może Ci się kiedyś przydać.
  • Odpowiedz
@motoinzyniere: Dzięki, to już jakiś trop.

@Catttana: @Polanin: O kurde faktycznie, nie skumałem. Jezu sory.
Ministerialne punkty mają mnie podobno nie obchodzić liczy się tylko IF, tak promotor powiedział XD. Od napisania tej inżynierki to już 2 lata mijają, więc można powiedzieć, że chyba parcia nie ma. Bardziej przeze mnie i fakt, że różowa coś kmini czy by doktoratu też nie robić, bo ma niby fajną podstawę (znajomości, miejsce
  • Odpowiedz
@ruda_stuleja: pisz, niech ktoś przeczyta i wysyłaj. Najwyżej dostaniesz uwagi co jest nie tak wedlug recenzentów. Dla kogoś kto jest po inżynierce nawet samo samodzielne wysłanie artykułu jest warte wpisania w CV.
  • Odpowiedz
@ruda_stuleja: Dodam od siebie, że niektóre wydawnictwa mają coś w stylu "Journal finder" wklejasz słowa kluczowe i abstrakt, i dostajesz propozycje kilku czasopism.

Co do IF to sporo zależy od dziedziny. W jednej 3 to mało lub przeciętnie a w innej całkiem sporo.
  • Odpowiedz