Wpis z mikrobloga

#wroclaw #architektura #100latplanowaniawpolsce
Wybudowaliśmy za duży, niewkomponowany w otoczenie budynek? #!$%@?, jebnijmy go na czerwono, żeby jeszcze bardziej rzucał się w oczy. Nowe, wybitne dzieło architektoniczne na skrzyżowaniu Pułaskiego i Kościuszki - "Nowa Manufaktura". Jest brzydsze miejsce we Wrocławiu niż to skrzyżowanie?
Fotografie są autorstwa użytkownika "alsen strasse 67" z forum Skyscrapercity.
Pobierz myownsummer - #wroclaw #architektura #100latplanowaniawpolsce 
Wybudowaliśmy za duży...
źródło: comment_163515087151XYWrgLS4QY0vmgjIBkeo.jpg
  • 18
@myownsummer: Ale samowolka w tym Wrocławiu. Przecież to nie trzeba się znać i studiów kończyć, żeby widzieć jak bardzo to szpeci krajobraz. Ciekawe czy ludki z wydziału urbanistyki czasem się interesują tym co o ich pozwoleniach na budowę myślą Wrocławianie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Lala-Sassy: Zawsze byłem patriotą i drażniło mnie wspominanie przez Niemców o "Polnische Wirtschaft", ale z biegiem lat upewniam się w stwierdzeniu, że to pojęcie jest prawdziwe i jeszcze bardziej aktualne po 1989 roku ( ͡° ʖ̯ ͡°) Przecież po wojnie za komuny powstawały jeszcze bardzo estetyczne i spójne założenia jak pl. Kościuszki, czy późniejsze osiedla modernistyczne. Teraz jakby się uwsteczniliśmy i mam wrażenie, że dawni planiści Breslau
"Nowa Manufaktura"


@myownsummer: @Darth_Gohan:

Zadaniem zespołu architektów było wpisanie Nowej Manufaktury w istniejącą zabudowę przy jednoczesnym jej wyeksponowaniu. Części A i B zostały dostosowane do istniejących kamienic i są dokończeniem pierzei ulic Kościuszki i Pułaskiego. Narożnik został podwyższony jako reprezentacyjny.


No średnio to wyszło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Lucius: Różnica jest taka, że kamienice się wyremontuje (właściwie te konkretne odbuduje, bo trzeba je pruć od środka) i będzie pięknie, bo i ich bryła i pierwotne elewacje są ok, a w przypadku tego gniota problemem jest sama bryła - to czerwone "coś". Chyba tylko rozbiórka i przebudowa byłaby w stanie to uratować.