Wpis z mikrobloga

@PilotChemitrialsa: Używam B17 narrow od jakichś 7 tys. km
Plusy:
Dopasowuje się do tyłka jak żadne inne siodło (po pierwszych 100km)
Dodatkowo amortyzuje, bo siedzisz jak na skórzanym hamaku (nie ma stelaża wzdłuż)

Minusy:
Trzeba regularnie dokręcać śrubę i smarować
Waży pół kilo

Generalnie po ultramaratonie gravelowym i tak tyłek był obtłuczony ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jeśli nie przeszkadza ci waga i to że trzeba dbać to
@PilotChemitrialsa: Mój tata używa. Nie powiem Ci jakie są odczucia, ale raczej pozytywne. Do tego co kolega wyżej napisał, dodam, że śruba do naciągu pękła, czy tam sama jej nakrętka i producent nie chciał jej dosłać nowej, a jedynie zwrócić pieniądze za całe siodło.

Było już wtedy dostosowane do tyłka po kilku tysiącach kilometrów i wielu aplikacjach smarowidła. Dodatkowo w tamtym okresie siodła były jakieś 30% droższe niż pierwotna cena zakupu.
@PilotChemitrialsa: Wybrałem B17 narrow, bo jest trochę węższe niż to klasyczne - brałem jeszcze pod uwagę wersję z otworem anatomicznym (imperial narrow), ale jedank wziąłem pełne. Powstały też brooksy nie skórzanie, tylko pokryte jakąś gumą - ale to już zupełnie nie ten efekt bo mają konstrukcję zwykłych siodełek, a do tego są ciężkie i bardzo szybko się niszczą.

Jeśli chodzi o śrubę, to u mnie nie pękła, ale trzpień obraca się
ale to już zupełnie nie ten efekt bo mają konstrukcję zwykłych siodełek, a do tego są ciężkie i bardzo szybko się niszczą.


@beksajt: nieprawda - nie mają konstrukcji zwykłych siodełek, to dokładnie taka sama konstrukcja, tylko z gumą zamiast skóry. Ta guma "wisi" na prętach, tak jak skóra. Miałem to siodło, ale w końcu odesłałem, bo nie podobała mi się faktura, miałem zamówić skórzane, ale przymusowo mam postój w jeździe, więc
@PilotChemitrialsa: @geuze: @beksajt: Miałem zarówno gumowe (sprzedałem @Mr_Trabalski), B17 z dziurą (gdzieś po 2,5 roku odpadła śruba naciagu), oraz B17 bez dziury (oddałem po 2 trasach)

Gumowe jak dla mnie za twarde, b17 z dziurą sporo kilometrów przejechałem, było fajne, jedynie coraz mocniej się zapadało na środku i na długich trasach zaczynał coraz większy dyskomfort w tych okolicach. Kręcenie śrubką coś tam pomagało na krótko, aż śrubka odpadła
SnikerS89 - @PilotChemitrialsa: @geuze: @beksajt: Miałem zarówno gumowe (sprzedałem @...

źródło: comment_1634810574JAv64E6e95jwPvSuoZMWDy.jpg

Pobierz
@PilotChemitrialsa: Ja używam w crossie zwykłe b17. Jest dość wygodne - trasy do 100km mogę spokojnie robić bez spodenek z wkładką.
Dla mnie jedynym minusem jest to, że siodełko jest dość głośne - skrzypi.

Siodełko smaruję smarem do siodeł (końskich) z Decathlonu.
@krabat: @beksajt: @SnikerS89: Śruba naciągowa w ubiegłym roku mi pękła. Nie kupowałem oryginalnej tylko podobnej średnicy śrubę z Castorama i dwie nakrętki (w tym jedna z