Wpis z mikrobloga

Jacek Sutryk niedawno w Radiu Rodzina powiedział, że tylko 500 osób kupiło bilety okresowe na kolej+MPK.
Kiedyś jeździło prawie 8000 osób dziennie, nie licząc uczniów i seniorów (oni nie potrzebowali biletów).

I najwyraźniej prezydent jest z tego zadowolony!
Mówi wręcz, że to koszt jedynie 19 tys. zł, zamiast 19 mln, których domagały się spółki kolejowe.


Tak we Wrocławiu prezydent zwija transport zbiorowy i jest z siebie dumny. A potem drapanie się po głowie, skąd takie korki.
Mamy:
- Niezwykle rozbudowany węzeł kolejowy,
- Poza Warszawą - najwięcej w Polsce przystanków kolejowych,
- Szybsze połączenia z osiedli do centrum pociągiem niż jakimkolwiek innym środkiem transportu.
Prezydent marnuje ten potencjał i jest z tego zadowolony. Powiedzmy sobie wprost: to ogromny wstyd dla miasta!
Jak się prezydent tak tym chwali, to można to wykorzystać w kampanii wyborczej - przygotowaliśmy dla niego wyborczą ulotkę, może Pan korzystać swobodnie.

sos:
https://www.facebook.com/akcjamiastowro/posts/4417801408309307

#wroclaw
mroz3 - Jacek Sutryk niedawno w Radiu Rodzina powiedział, że tylko 500 osób kupiło bi...

źródło: comment_163462971257gC1ePtPh6GqKXIBE2vC2.jpg

Pobierz
  • 19
@mroz3: Wrocław pod tym względem to jedno wielkie iks de. Mamy idealną infrastrukturę kolejową by wykorzystać ją jako szybki transport miejski. Mamy dworzec niemal w centrum miasta - wystarczy stworzyć obok węzeł przesiadkowy żeby skłonić ludzi do korzystania z komunikacji. Tymczasem koleje i miasto funkcjonuje jako dwa niezależne i byty a w miejscu dworca autobusowego wybudowano galerię handlową z upośledzonym minidworcem w podziemiach. Żeby to tak #!$%@?ć to trzeba się naprawdę
@mroz3: Byłem we wrześniu w trójmieście na urlopie, spodobała mi się SKM, kurka, świetne rozwiązanie, mieszkałem w Sopocie, do Gdyni czy Gdańska ok. 30 min, pociągi kursują co 15- 30 min, w zależności od pory dnia. Bilety tanie, nie trzeba było ruszać samochodu, dojazd do centrum i można zwiedzać, nie martwiąc się o parking i opłaty. Nie rozumiem czemu nie można takiego pomysłu wdrożyć we Wrocławiu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@jakisnick4: ale KM w Trójmieście z racji całkowicie innej budowy aglomeracji działa na ciut odmiennej zasadzie więc to porównanie nie ma sensu. Trójmiasto mą swoje problemy komunikacyjne związane również z niewydolnością i nieumiejętny zarządzaniem SKM. Urlop to zbyt krótki czas by to dostrzec.
@mroz3: Byłem we wrześniu w trójmieście na urlopie, spodobała mi się SKM, kurka, świetne rozwiązanie, mieszkałem w Sopocie, do Gdyni czy Gdańska ok. 30 min, pociągi kursują co 15- 30 min, w zależności od pory dnia. Bilety tanie, nie trzeba było ruszać samochodu, dojazd do centrum i można zwiedzać, nie martwiąc się o parking i opłaty. Nie rozumiem czemu nie można takiego pomysłu wdrożyć we Wrocławiu.


@jakisnick4: U zauważyłeś że