Wpis z mikrobloga

Czy warto wyjeżdżać do Niemiec, Holandii czy Austrii gdy jedyne na co mogę liczyć z moim wykształceniem i brakiem fachu to najniższa krajowa? Mamy zamiar wyjechać z dziewczyną, najlepiej jak najszybciej przez agnecje, możemy liczyć tam na zarobki 1200/1400 euro netto już po odliczeniu pokoju i to jest wersja wyjazdu do Niemiec. Myślicie, że warto w naszym przypadku? Mamy 20 i 19 lat. #emigracja #niemcy #pracbaza #holandia
  • 19
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tigermass: tak z ciekawości. Co nim kierowało, że wyjechał jak w PL jest w stanie odłożyć +/- 3500zł? Myślę, że mniej więcej tyle wychodzi po wszystkich opłatach pracując przez agencje (800 euro)
  • Odpowiedz
@dronte: bo koledzy pojechali i naczytal sie jaka wielka kasa tam, a rzeczywistość byla inna. Po wszystkich oplatach zostawalo mu 180 euro na tydzien, wiec lipa. Pozniej ogarnal jakas robote na budowie to go koles wyruachl na siano i wrocil.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@250615: ale że co? No chodziło mi, że zarabiając te 1300-1400e, zostaje jakieś tam 700-800 już na czysto. Czyli Twój dochód do dyspozycji, to około 3500zl. Coś źle liczę?
  • Odpowiedz
Prosta piłka Holandia: bez wiekowymi magazyn 11,50 brutto.

Zarobek to będzie 3600 na pare netto
Pokój 640
Jedzenie 400€ bez fajek i alko.
Dojazd do pracy darmowy.
Jak dobrze się zakrecicie to wam zostanie te 2k netto na miesiąc. A jak bd chodzić w soboty to cos tak dorobicie.
Jeśli chcesz się rozwijać to polecam Niemcy, a jak dorobić się paru euro i wrócić za 2 lata to Holandię
  • Odpowiedz