Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jako że mam dość bycia zombie i człowiekiem który po pracy w wolnym czasie ogląda tylko seriale i wchodzi na wykop aby czytać gównowpisy, to postanowiłem zrobić w ten wpis.

Niedawno był wpis w gorących na kilkaset komentarzy na temat najbardziej przydatnych rzeczy które odmieniły nasze życie. Ja mam propozycję na inny wpis.

WPISUJCIE TUTAJ METODY KTÓRE STOSUJECIE W SZEROKO POJĘTYM SAMOROZWOJU, CO ROBICIE W WOLNYM CZASIE, JAKIE METODY NAJBARDZIEJ ODMIENILY WASZE ŻYCIE, JAKIE MACIE TIPY

MOŻECIE TEŻ TUTAJ PISAĆ O TYM JAKIE HOBBY ODMIENIŁO WASZE ŻYCIE, ALBO CO POLECACIE OSOBOM KTÓRE NIE MAJĄ ZAINTERESOWAŃ I SĄ PROKRASTRYNUJĄCYMI GLUTAMI

Ja od siebie dam mało ale kilka postaram się zamieścić:
1. audiobooki i podcasty. Niestety znam tylko #tokfm i tam jest dużo ciekawych rzeczy ale cieszyłbym się jakbyście polecili więcej w tym klimacie, mogą być PL i ENG #podcast #podcasty
2. Kindle. Zamówiłem go co prawda wczoraj i czekam na dostarczenie ale przyznam się że mając 28 lat przeczytałem w swoim życiu 0 książek, co prawda miałem podejście do może 10-20 które czytalem, ale nigdy żadnej nie ukończyłem i nie wiem czy choć jakąkolwiek w połowie przeczytałem. Możecie też polecić jakieś dobre rzeczy samorozwojowe, motywacyjne, coś co zmieniło wasz stan myślenia, mindsed, sposób myślenia, coś co poszerza horyzonty
3. Zasada 5 minut. Jak mam jakieś brudne garnki albo talerze to szybko staram się je dać do zmywarki żeby się nie gromadziło. To samo z innymi rzeczami. Jak coś mogę zrobić na już to to robię żeby się nie gromadziło.
4. Kroki. Kupiłem sobie smartband żeby liczyć kroki i aktywność w ciągu dnia. Pracując zdalnie bywały takie dni że robiłem dziennie 300-400 kroków dziennie. Teraz mam cel to 5000 kroków dziennie i często spaceruję sobie nawet przed snem itd.
5. Spanie w regularnych godzinach, u mnie to 22-6. 8h dziennie conajmniej.
6. Zdrowa dieta. Lepiej się czuję po odstawieniu gówno jedzenia.

Jak widać u mnie jest niewiele tego bo dopiero stawiam pierwsze kroki w zmienianiu swojego życia. Ale liczę na to że dacie więcej tipów, porad które mogą zainspirować innych osób. Piszcie nawet o najbardziej oczywistych rzeczach, możecie pomóc w ten sposób wielu Mirkom i Mirabelkom!!!! Więc proszę o jak najwięcej plusów i komentarzy, zróbmy jeden zbiorczy wpis dla osób które chcą zmienić swoje życie!!!

#porady #tipy #protip #lifehack #samorozwoj #motywacja #

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #616b4940820612000adcf8bf
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
Pobierz
źródło: comment_1634456089wjfLRJFMQKeDc7WV1x99Id.jpg
  • 43
@AnonimoweMirkoWyznania: w sumie to mogę polecić rower. Dobrze jest sobie pojeździć co drugi dzień, nawet jak trochę pizga (aby nie wiało za mocno) do tego mapmyrun żeby śledzić gdzie sobie jeździłes i Ci zlicza wszystko.
A na yt oglądanie autostopowiczów (autostopem dookoła świata, autostopem na koniec świata, przez świat na fazie) - dlatego, że z jednej strony oglądasz, ale z drugiej to popycha do działania. Ja np ruszylem kiedyś autostopem dzięki
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MojWlasciciel: wybudzanie się z płytkiego snu jest świeższe/łatwiejsze niż głębokiego i masz iluzje że czujesz się lepiej, przecież masz różne fazy, a ty pewnie nawet nie wchodzisz w głęboką i bronisz głupoty

@Ki3mon: czyli jak jestem niewyspany po 8-9 godzinach i jestem zamulony cały dzień to tak ma być? ( ͡° ͜ʖ ͡°) to #!$%@?, wolę żyć w matrixie że 6 godzin snu jest dla mnie
3. Zasada 5 minut. Jak mam jakieś brudne garnki albo talerze to szybko staram się je dać do zmywarki żeby się nie gromadziło. To samo z innymi rzeczami. Jak coś mogę zrobić na już to to robię żeby się nie gromadziło.


Najlepsze wyjście. Nauczyłem się tego żyjąc w akademiku, sprzątanie od razu w trakcie gotowania po sobie. Faktycznie było to wymuszone warunkami (5 chłopa na jedną kuchnie bo akademik był na zasadzie
@AnonimoweMirkoWyznania: bieganie jest oklepane na tym portalu, ale w moim przypadku niesamowicie reguluje sen i poprawia samopoczucie. Mogę spać krócej, głębiej, bardziej się wysypiać w powiedzmy 6 niż 8h. Czuję się o wiele lepiej w ciągu dnia. 3x w tygodniu dla mnie to takie optimum.
@pawel_je: Wiesz co, staram robić 6-8 km. Kiedyś biegałem dychę co drugi dzień, jakieś bicie czasów na tej samej trasie, ale teraz biegam tylko dla dobrego samopoczucia. Nie jest to moja ulubiona aktywność fizyczna, ale rower niestety nie ma takiej mocy ¯\_(ツ)_/¯