Wpis z mikrobloga

@Booyaches: No tak mi się wydaje przynajmniej. Np przesuwasz rękę nad filmem w prawo, więc spodziewałbym się, że film się przesunie w prawo. Tak, jakbyś miał pudełka rozłożone na stole. Albo na takim jakby kole fortuny. Przesuwasz ręką w prawo, więc koło kręci się w prawo i na odwrót ;)

Btw, z ciekawości - na czym polega projekt ogólnie?
@introligat0r: Ten projekt to studium badawcze na temat interakcji z wieloma tabletami na raz. Problemy typu: pozycja na stosie, odleglosc logiczna na stosie, odleglosc rzeczywista na stole, kolejność na stole itp. Głównie skupiam się na iterowaniu przez zbiory używając wielu urządzeń. Dzięki za uwagę na temat kierunku :-)
@eXospeed: Niestety nie mam porównania z polskimi uczelniami, jedynie z opowiadań znajomych. Ta uczelnia to prawdopodobnie jedna z lepszych rzeczy jaka mi się przytrafiła w życiu. Jest świetny zestaw kursów, który rozrasta się co semestr. Z wykładowcami jest różnie są zajebiści ale są też i #!$%@? a są tacy z Indii, których akcent zaczynasz łapać pod koniec kursu. Program jest mniej przeładowany niż w Polsce i kursy są warte więcej ECTS
@Bresiu: Kod mam na gicie ale nie chwale się na razie bo mam tam jeszcze spory bałagan, zero komentarzy i nie chce żeby ktoś mnie po tym ocieniał ;). Jestem dość mało doświadczony w Androidzie więc za każdym razem jak nauczę się czegoś nowego to mam gruby refactoring do zrobienia ale z każdym krokiem wygląda to lepiej.

Z komunikacją wygląda to tak, że mam centralny serwer napisany w Javie i urządzenia
@Booyaches: Też się uczę programować na Andka i pewnie robię milion rzeczy źle, więc rozumiem.

Świetny pomysł. Używasz czujnik zbliżeniowy czy kamerę? Napisz coś więcej o tym tasowaniu, bo też ciekawie wygląda:)
@Bresiu: Używam czujnika oświetlenia. Dzisiaj żałuje, że nie nie jest to kamera bo mógłbym sobie pozwolić na znacznie więcej. Teraz już za późno bo za 4 tygodnie oddaje a muszę jeszcze napisać pracę.

Co do tasowania to dla ponad dwoch tabletów uzywam stanu globalnego i czujników oswietlenia. Dla 2 tabletow uzywam czujnika swiatla i zamiast stanu globalnego uzywam akcelerometru do tego zeby wylapac czu uzytkownik tasuje w przod czy w tyl.