Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jestem znudzony życiem... Biorę jak tylko mogę nadgodziny w pracy #korposwiat bo i tak w wolnym czasie nie mam za dużo do roboty. Obowiązki dnia codziennego - posprzątać mieszkanie, zrobić obiad na parę dni. Chodzę też na siłownie średnio 3-4 razy w tygodniu. A jak już to wszystko jest zrobione? No to w sumie tylko neflix, a czasami odliczam dni do snu żeby w końcu dzień się skończył.
Nie potrafię czytać książek bo mnie nudzą. Nie mam żadnych pasji. Nawet na strony internetowe już żadne nie wchodzę poza wykopem i paroma stronami z wiadomościami typu tvn czy rmf. Jedyna odskocznia dla mnie to siłownia ale ostatnio już nawet tam mi się nie chce chodzić, bo trzymanie diety, liczenie każdej kalorii i podporządkowanie życia pod #silownia wydaje mi się być absurdem.
Chciałbym jakoś się zmienić, nabrać pasji, hobby, robić produktywne rzeczy, uczyć się języków, albo robić coś ciekawego dla rozrywki, tylko ja już nie mam pomysłu co.
Moi znajomi uprawiają windsurfing, kajakarstwo, żeglarstwo, wspinaczki, enduro, bushcrafty, remontują stare meble, grzebią w autach... mają takie hobby które im sprawia radość.
A mi w sumie nic nie sprawia radości, nic mnie nie ciekawi.
Mam 33 lata, lata Chrystusowe... pamiętam jak 10-15 lat temu potrafiłem godzinami opowiadać o muzyce której słucham, miałem wyrobiony gust filmowy, a teraz to nawet muzyki nie słucham a z filmów to tylko papki netflixowe. Czytałem wtedy dużo ciekawostek bo chciałem wychodzić na elokwentnego w towarzystwie i nawet na siłe czytałem książki żeby stać się mądrym.
A teraz to nic mi się nie chce...
A jak pomyslę sobie że mam też w pracy walić jeszcze 30 lat do emerytury... to mi się naprawdę żyć odechciewa.
Błagam pomóżcie mi bo ja już nie daję rady, pomocy.
#depresja #gorzkiezale #hobby #pasje #pasja #pracbaza #praca

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #616347ce820612000adc4547
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Jestem znudzony życiem... Biorę jak...
  • 9
  • Odpowiedz
RzeczywistyWarchlak: Może za dużo tej rutyny i się wypalasz. Kiedy ostatni raz byłeś na urlopie?
Może przydałaby się jakaś dłuższa podróż / wyjazd gdzieś / zmiana otoczenia na pewien czas? Taka odskocznia i jakieś nowe bodźce które rozpalą coś na nowo?

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: może to głupie, ale..

zapisz się do technikum/zawodówki zaocznie.
Zdobędziesz zawód - od płytkarza, kowala czy też elektryka, który może Cie wciągnie i po godzinach będzie Twoim hobby.

Osobiście znam prawnika, który po godzinach ubiera ubranie robocze i chodzi auta naprawiać bo sprawia mu to frajdę
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: przede wszystkim mniej podoglądania czyjegoś życia i porównywania się z innymi. Na zdjęciach w Internecie każdy wydaje się być szczęśliwy i zajęty. Ale zdjęcia nie opisują rzeczywistości takiej jaką jest. Patrzysz na obrazek i myślisz sobie - ten to ma fajne życie, a później w to wierzysz. Tak naprawdę nie wiesz jak wygląda życie tej osoby, nic nie możesz zakładać a priori. Kwestia zmiany myślenia, podejścia do ludzi, relacji.
@
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Polecam się udać do psychologa.

Niestety, takim ludziom jak ty czasami tylko pomaga się otarcie o śmierć.

Ja miałem takiego znajomego, co miał stałą posadę, też tak narzekał że ale ma nudne życie, nic nie robi, tylko praca.
W sumie to co za różnica czy on żyje czy nie. Zdiagnozowali mu nowotwór - z którego po kilku chemiach wyszedł obronną ręką. Teraz człowiek docenia nawet to że może sobie wyjść
  • Odpowiedz
Zasugeruje ci kilka rzeczy, ale sam musisz to ocenić.
Opis sugeruje, że wypaliłeś się zawodowo. To oznacza, że nie ma szybkiej zmiany. Możesz wziąć na to L4, ale ważne żeby ten czas przetrwać. Fajnie jest robić coś co jest zupełnie oderwane od twojej pracy. Jak pracujesz w biurze to pomóż znajomemu który ma gospodarstwo... Coś co da chwilowe odetchnienie umysłu od tego wszechobecnego bezsensu.

Możliwe, że masz też kryzys związany z wartościami
  • Odpowiedz