Wpis z mikrobloga

Dlaczego emigranci aż tak opowiadają bajki Polakom mieszkającym w Polsce? XD

Mój ojciec jest kierowcą tira w DE od prawie 20 lat. Woził już od towarów do Kauflandu, przez gazy, aż po części od wiatraków. No i zgłosił się do niego znajomy z Polski, że też by chciał pojeździć w Niemczech, na solówce i codziennie w domu. Mój ojciec zagadał ze swoim szefem, i polaka przyjęli.

Chłop popracował miesiąc, z pierwsza klasa podatkowa wyszło mu 1900 Euro na rękę, czyli całkiem fajna kwota.
No i typ z pretensjami do Ojca, że kurde mało się zarabia, bo mu kierowcy pracujący tutaj nagadali, że 2500 spokojnie zarobi, gość smutny i zły. I jeszcze paliwo drogie i wszystko drogie.

Dlaczego wy to sobie robicie? XD
#niemcy #zycietruckera #emigracja
  • 15
@erni13: kiedys gdzies czytalem ze chlop pojechal do niemiec
wszystkim mowil jak tu zajebiscie zarabia itd wysylal zdjecia domu w jakim mieszka itd
dziewczyna chciala zrobic mu niespodzianke i pojechala tam
trafila pod dom i okazalo sie ze chlop mieszka ale w szopie za tym domem
i pozyczal kase jak jechal do polski zeby szpanowac jaki to bogaty nie jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)

wiec mysle ze
@erni13: tak działa ludzka psychika. My z żoną zarabiamy calkiem nieźle, do tego moja zona pracuje na magazynie i ma na 4 klasie 2000-2100€ do łapy czyli wiecej niz twoj znajomy kierowca xD. Co ja mam powiedzieć? Mam kłamać jak mnie pytają?

Wracajac do ludzkiej psychiki. Pokażę komus pasek, wystarczy 1 osobie i ten ktos zaczyna już rozpowiadac ile to sie w DE zarabia i plotka się roznosi. Pozniej przyjezdza taki
@WojciechM-ce: Ale chłop podpisał na 12 tony wokół komina XD Jasne, że jakby robił trasy albo nocki pod rewe czy edeką to te 2500 by na luzie przekroczył. Ale jemu nagadali, że właśnie na samym C i dniowkach zarobi spokojnie 2500. To jest w tej historii smutne i zabawne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@erni13: Przecież to jest chyba oczywiste, że zarobki w tej branży są uzależnione od systemu pracy, firmy, regionu i doświadczenia. Typ na solówce pod getrankiem nie dostanie tyle co kierowca z chłodni który lata 3/1. W Polsce też widziałem firmy które płacą po 9k i więcej miesięcznie, ale kierowcy tam do domu zjeżdżają praktycznie tylko na 45/66h plus urlop w święta czy wakacje.