Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 27
@Kowixx: proces jest różny. Psychologia to nie matematyka. Możliwe, że dziecko łączy bunt z traumą i podświadomie próbuje go unikać, albo porzucenie samodzielności poznawczej i zostanie takim "posłusznym dzieckiem" to jedyny sposób na otrzymanie uznania i bycie docenionym przez rodzica, co jest niezwykle istotne w rozwoju dziecka i jest czymś do czego dziecko podświadomie dąży.

I nie generalizuj, bo to, że rozumiem ciąg przyczynowo-skutkowy nie znaczy, że mnie dotyczył. xD
  • Odpowiedz
ale jak ten proces może zajść? jak wy łączycie słuchanie rodziców, wykonywanie ich polecen z tym, że nie potraficie planować przyszłości x lat pozniej? przecież to bez sensu


@Kowixx: Nie wiesz jak wychowywanie wychowywanie dziecka w poczuciu, że ma się słuchać autorytetów i jego własne zdanie jest całkowicie nieważne, do tego że potem mamy dorosłych ludzi którzy nie wiedzą co ze sobą zrobić i nie mają w sobie żadnej inicjatywy,
  • Odpowiedz
@Catfish: @NieBendePrasowac: O R'LY? A co kurde z cala banda antynatalnych wykopowych mondrali co im przeszkadza jak dziecko pod blokiem sie bawi albo placze? Zobaczcie jaka jest tendencja wsrod mlodych i jakie podejscie do dzieci. Nawet na wypoku wiekszosc to by najchetniej jak nie usunela to napierdlala pasem cudze dzieci bo im przeszkadza tzw. "bezstresowe wychowanie" podciagajac pod nie wszystkie bledy wychowawcze. Polskie pokolenie obecnej mlodzierzy jest niezle
  • Odpowiedz
nie wierzę, że tłumaczę cokolwiek trollowi...


@zordziu: To ona jest trollem? Myślałem, że serio jest taka pusta. Po jednym pytaniu które jej zadałem, dostałem miejsce na jej czarnolisto xD
  • Odpowiedz
co kurde z cala banda antynatalnych wykopowych mondrali co im przeszkadza jak dziecko pod blokiem sie bawi albo placze? Zobaczcie jaka jest tendencja wsrod mlodych i jakie podejscie do dzieci. Nawet na wypoku wiekszosc to by najchetniej jak nie usunela to napierdlala pasem cudze dzieci bo im przeszkadza tzw. "bezstresowe wychowanie


@50dzielonena5:
1. Antynatale na wykopie (bo tylko takich kojarzę) , to toksyczni ludzie, nie są dla mnie w żaden sposób reprezentatywni
2. W moim odczuciu, większość wykopków dosyć zgodnie krytykuje januszowe podejście " kiedyś bachor dostał pasem to sie nauczyl zasad i szacunku", jesli chodzi o wychowanie swoich dzieci, ale oni również nie są dla mnie reprezentatywni.
3. Ogolnie wśród młodych powszechnie widzę ZNACZNIE większą świadomość i wiedzę odnosnie szeroko poketego wychowywania dzieci, podejscia do zycia, rozwoju dzieci i wlasnego itp. Oczywiscie, często idzie to w przesadę i wtedy wlasnie objawia się to np. Jako toksyczna wersja
  • Odpowiedz
byłem tam i przeżyłem to, wychowany przez jednego rodzica którego nigdy nie było niczego cię nie nauczył a jak stajesz się dorosłym narastają oczekiwania
4 lata od skończenia szkoły zajęło mi dostosowanie się i znalezienie jakiegoś celu dla samego siebie i tak szczerze to nigdy do końca nie udało mi się i chyba już nie uda stać tak 'normalnym' jak inni w moim wieku i nawet młodsi.
Nie twierdzę że to kogoś
  • Odpowiedz