Wpis z mikrobloga

@Fan_Morawieckiego jestem pracownikiem budżetówki. Jak mi Morawiecki mówi, że to nic, że inflacja idzie w górę, bo przecież pensje też idą w górę, to tak jakby mi w twarz napluł. Przecież to od niego zależy moja wypłata, a podwyżki nie widziałem od dwóch lat.
  • Odpowiedz
@Fan_Morawieckiego: Jakoś nie widzę znacznego wzrostu widełek na stanowiskach w mojej branży. A podwyżki rosną zawsze względem zdobywanego doświadczenia, ale baza jest ta sama
  • Odpowiedz
To ile godzin Ty teraz pracujesz w tylu miejscach w jednym miesiącu - 300?


@kwk10: między 400, a 450

w skrócie Niemcy mają euro co nie działa aż tak na ich niekorzyść, dwa dużo bardziej rozwinięty rynek łagodniej znosi inflacje. Trzy Niemcy nie zadłużają się w takim tempie jak polska i ta nasza inflacja póki co jest mała, na przyszły rok można się spodziewać conajmniej 8
  • Odpowiedz
@Fan_Morawieckiego: mam nadzieje ze na leczeniu znasz się lepiej niz na ekonomii. Bo wrzucasz screen z TVP który pokazuje jeden współczynnik w oderwaniu od reszty. To tak jakbyś pacjentowi zajrzał w oczy i próbował zdiagnozować dlaczego go boli stopa.

Poziom inflacji oderwany od pozostałych danych makro oraz od sytuacji rynkowej w danym kraju/regionie mówi tylko o poziomie inteligencji kogoś kto się nią posługuje.
  • Odpowiedz
@kwk10: między 400, a 450


@Fan_Morawieckiego: xDDD a to juz najlepiej swiadczy o tym jak to mamy mnostwo lekarzy. typ wyrabia 3 etaty i sie cieszy ze zarabia porzadna kase i w polsce jest dobrze. nie mowiac juz o przemeczeniu materialu jakie musisz miec robiac tyle godzin w miesiacu. mlekiem i miodem plyniemy nie ma co
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Fan_Morawieckiego:

Nie mam pracowników, to jednoosobowa działalność gospodarcza.

A to nie można mieć pracowników prowadząc jdg? Coś nowego.

Życzę ci, żebyś rozwinął działalność tak, abyś mógł zatrudnić pracowników. Wówczas będziesz się mógł wypowiadać o wzroście pensji o 500%. Bo na razie ty pensji ani nie dostajesz ani nie wypłacasz.
  • Odpowiedz
pisanie na wykopie czegokolwiek co nie jedzie po partii rządzącej

to nie na wykopie. Tutaj jest echo chamber, nie ma miejsca na jakąkolwiek dyskusję. Pis zły i tyle, eot.

Znamienne, że najbardziej plusowanym komentarzem jest płacz, że autor nie odczuwa żadnych wzrostów zarobków. Jak ktoś ma 25+ lat to pamięta, że tak samo było za rządów platformy, chłopski rozum dzielnie walczył z okupantem pod wodzą Tuska ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
Sugerowanie, ze TVP mówi prawdę


@staryalkus: 630 plusów, niezłe foliarstwo na tym wyklopie XD tvp nie wyssało z palca tych danych, co do nich jest generalny konsensus.

Zrozumcie dzieci, że jak benzyna drożeje o 20 centów to drożeje wszędzie. Wszędzie to podniesie ceny różnych produktów. Takie wahnięcie podbije infle (wyrażaną w procentach) w PL bardziej niż w DE gdzie ceny są generalnie wysokie.
  • Odpowiedz