Wpis z mikrobloga

Różnica w inflacji między Polską, a Niemcami to 1,7 punktu procentowego.
Różnica we wzroście pensji to 8 punktów procentowych na naszą korzyść
Ktoś mi może wyjaśnić dlaczego to jest zła sytuacja?

Bo generalnie właśnie w stosunku do Europy PiS genialne panuje nad inflacją
#ekonomia #gospodarka #bekazpisu #niemcy #polska
F.....o - Różnica w inflacji między Polską, a Niemcami to 1,7 punktu procentowego.
R...

źródło: comment_1633153424P9JI7FNaatlc2peMQU75OO.jpg

Pobierz
  • 174
@Fan_Morawieckiego: Przecież to potwierdza, co napisałem. Wszystkie kraje z góry wykresu, to kraje bogate, o stabilnej gospodarce. Gwałtownie to rozwijają się przede wszystkim kraje gorzej funkcjonujące (czyli że środkowej i dolnej czesci wykresu), po czym przy dojściu do względnego dobrobytu i stabilności, niestety ich rozwój hamuje. Oczywiście #!$%@?ę od czynników wewnętrznych (acz zasada wciąż obowiązuje).
Co więc "nie do końca"?
Przecież to potwierdza, co napisałem. Wszystkie kraje z góry wykresu, to kraje bogate, o stabilnej gospodarce. Gwałtownie to rozwijają się przede wszystkim kraje gorzej funkcjonujące (czyli z dołu wykresu), po czym przy dojściu do względnego dobrobytu i stabilności, niestety ich rozwój hamuje.

Co więc "nie do końca"?


@biliard: Napisałeś, że różnica jest kolosalna
@Fan_Morawieckiego: Bo jest. Szczególnie, gdy mówimy o poziome życia. Poza tym nie wyobrażajmy sobie, że tempo wzrostu zostanie utrzymane, a ile w ogóle Polska pójdzie drogą dobrobytu. Nie ma takiej opcji, szczególnie, że nie dysponujemy niczym, co byłoby dużym i trwałym zastrzykiem gotówki (ropa, technologie, itd). Prognozy i tak są dobre - póki jesteśmy z tyłu, powinniśmy ich gonić. Im więcej jednak nadgonimy, tym progres będzie trudniejszy i wolniejszy.
@Fan_Morawieckiego: Na Twoje pytanie już odpowiedziałem, ale, że jesteś imbecylem albo trollem to nie widzisz związku między nominalną i realną siłą nabywczą pieniądza. Jednak odpowiem, dla potomnych na to pytanie jeszcze raz w sposób, którego Ty nie oczekujesz i nie musisz się do niego odnosić, bo pewnie jesteś na to za głupi. Te 10000 to 12000 po pewnym okresie, w którym wzrosło z tytułu jakiegoś tam oprocentowania. Jeśli inflacja była na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Fan_Morawieckiego:

I skąd się biorą te oprocentowania? Załóżmy, że miałeś 10000 i stać Ciebie było na 10 rowerów. Oprocentowanie przez 5 lat przyniosło Ci wzrost wartości do 12000 i stać Ciebie na 12 o 5 lat młdoszych rowerów

A teraz spójrz na oprocentowanie w banku a potem na inflację. Obecnie, dzięki pisowskiej polityce pieniężnej za 5 lat zamiast na 10 rowerów stać cię będzie na góra siedem. I to tylko wówczas,