Wpis z mikrobloga

Różnica w inflacji między Polską, a Niemcami to 1,7 punktu procentowego.
Różnica we wzroście pensji to 8 punktów procentowych na naszą korzyść
Ktoś mi może wyjaśnić dlaczego to jest zła sytuacja?

Bo generalnie właśnie w stosunku do Europy PiS genialne panuje nad inflacją
#ekonomia #gospodarka #bekazpisu #niemcy #polska
Pobierz F.....o - Różnica w inflacji między Polską, a Niemcami to 1,7 punktu procentowego.
R...
źródło: comment_1633153424P9JI7FNaatlc2peMQU75OO.jpg
  • 174
@staryalkus nie wnikam może masz rację, ale to co właśnie napisałeś nazywa się błąd poznawczy, bo właśnie oceniłeś cały kraj na podstawie grupy kilkunastu osob
@Fan_Morawieckiego Bo generalnie właśnie w stosunku do Europy PiS genialne panuje nad inflacją
Wiem, że odpowiadam trollowi, ale pisze dla tych co nie śledzą wykresów, co by nie połknęli zarzutki. Polska przoduje w Europie z inflacja i jest wyższa od średniej UE 2x z hakiem
Myślę że problemem, którego tutaj nikt z komentujących nie dostrzegł, jest to że porównywane są dwa mocarstwa oraz nasz kraj. To jaka jest inflacja w USA(sic!) w żaden sposób nie określa tego czy wysokość inflacji w Polsce jest na odpowiednim poziomie.


@zimny_ocet: No nie. Inflacja rośnie w 90% krajów na świecie w tym we wszystkich największych krajach świata ale tylko w Polsce jest to wina Kaczyńskiego i Glapińskiego xD
Nie rozumiem bólu dupy niektórych ludzi. Jak pracuje się w Januszexie to Ci pensja nie urośnie. Państwo próbuje korygować tę mentalność pracodawców poprzez zwiększenie minimalnej. Fakt, że wtedy wszystko drożeje, bo przerzucają wydatki na klienta xD. Ciekawe jak wy próbowali byście sprawić, żeby poprawić stan życia. Bezrobocia się nie uniknie (przyczyną mogą być np. uzależnienia). A to, że ktoś wali w #!$%@? i nie pracuje to mentalność Polaków-cwaniakow (i mam nadzieję, że
@Positano1

Cały czas obserwujemy wzrost płacy minimalnej z roku na rok jest coraz większa. Tak samo rośnie średnie wynagrodzenie.


No bardzo dziwne, że rośnie średnia, jak sztucznie rośnie minimalna. :D
Ja około ~500% więce


@Fan_Morawieckiego: chcesz powiedziec ze zarabiasz 6 razy tyle co 2 lata temu? nawet z dodatkiem covidowym brzmi to abstrakcyjnie. powiesz cos konkretniej czy takie o gadanie?

Bo generalnie właśnie w stosunku do Europy PiS genialne panuje nad inflacją


@Fan_Morawieckiego: w jaki sposob najwyzsza inflacja z podanych na slajdzie jest genialnym panowaniem nad inflacja? moglbys chociaz powiedziec ze "dobrze sobie radzi w stosunku zarobkow a inflacji" ale
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Fan_Morawieckiego: Piękny zabieg erystyczny. Chylę czoła. Ale nie zajmujmy się podważaniem funkcji tezauracyjnej złota, tylko naszej waluty. Nie mylmy jałmużny z zarabianiem. Idea jest taka, że pieniędzy nie dostaje sie za nic, tylko za pracę, wtedy ma to jakiś sens. Jeśliby będziemy je drukować i rozdawać to rzeczywiście tracą rację bytu.
chcesz powiedziec ze zarabiasz 6 razy tyle co 2 lata temu? nawet z dodatkiem covidowym brzmi to abstrakcyjnie. powiesz cos konkretniej czy takie o gadanie?


@sezzart: Zaczynałem dwa lata po stażu 80 złotych w POZ i 50 zł na izbie. Z POZu zrezygnowałem, na izbie mam 150 zł, złapałem jeszcze pracę na SOR za 170 zł i na zakaźnym za 150 zł+100% dodatku covidowego.
Do tego z racji, że robię dyżury,