Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Messix: zgadza się. Robocze dni to robocze, tak to czasem bywa, że nadgodzin się nasra i po 5 dziennie, a cykl powtarza się po 4 dni pod rząd. Ale piątek? Maksimum 10h zamiast 8 i święty spokój. Żadne soboty i żadne święta w robocie. Dla zasady. I tak szeryf płaci 50% i 100% (całe szczęście, pierwszy normalny, a nie #!$%@? i złodziej). Jak chce, to sobie chłop może nawet spać na
Ja widzę, że dla niektórych nie ma życia między totalnym nic nie robieniem w weekend, a ciężkim #!$%@?. Nie mam gówniaków, żadnych zobowiązań, lajtową robotę, no i wszystko zdalnie. Wstaję sobie np. w sobotę, poklikam w kąkuter z 5h by zrobić co mam zrobić, przez resztę czasu coś sobie poogarniam w domu, np. zrobię sobie obiad, by równo z zamknięciem kompa wyjść na siłkę. Wieczorkiem idę na imprezkę. Nikt nie stoi nade
@kaszanka_z_cebulka82: kuźwa, ze 2 lata temu w firmie w której pracuję były soboty dodatkowe, bo było bardzo dużo roboty (magazyn z laptopami itp) i nikt nie chciał na nie chodzić, tzn. chciało za mało ludzi to nam dawali 200€ + oczywiście dniówkę (150%) to wszyscy chcieli. Teraz w firmie pracuje tyle ludzi, że zawsze uzbierają na soboty i dupa, darmowy hajsik się skończył :(
@kaszanka_z_cebulka82: ja to bardziej czekam kiedy standardem będą też wolne piątki, to absurd że mimo postępującego postępu technicznego i automatyzacji, gigantycznej nadprodukcji żywności i energii (tzn wiem że brakuje ale to dlatego że zużywamy za dużo a nie dlatego że produkujemy za mało) pracujemy tyle samo co pracowało się 80 lat temu.

więc tydzień pracy albo 5x6h albo 4x8h i będzie git, nawet jeżeli przyjdzie to kosztem 5-10% PKB. Jak ktoś
@kaszanka_z_cebulka82: ja rozumiem, na jakiejś produkcji, ale są sytuacje, gdy pewne rzeczy można wykonać tylko w weekend, wieczorami. Jedziesz ulicą, zaczyna się remont o 7.30AM ważnej ulicy, pierwsze co powiesz:
-- a czemu nie wieczorem / w weekend?
Trzeba zrobić jakąś informatyczną modernizację i wymaga to wyłączenia systemów na wiele godzin, też najczęściej można to zrobić w weekend.
... no i ludzie też potrzebują lekarza i innych usług w sobotę/niedzielę. Nie
to absurd że mimo postępującego postępu technicznego i automatyzacji, gigantycznej nadprodukcji żywności i energii, pracujemy tyle samo co pracowało się 80 lat temu.


@gatineau:

No ale za to możesz sobie kupić nowego srajfona z 8 obiektywami! Somsiad takiego nie ma!
;-)

Twoja uwaga jest jak najbardziej słuszna.
Cos jak żarówki LED: wszędzie ludzie wymieniają, prądu idzie 10razy mniej a rachunki i tak w kosmos wyższe... ¯\_(ツ)_/¯
@miedzywymiarowy_szympans: Też prowadzę działalność i nie robię już w soboty (10 lat robiłem) ostatnio dostałem taki komentarz:

Przez cały dzień nie sposób się dodzwonić do tej firmy, generalnie nie polecam. Ujmę to tak, czasem warto poświęcić czas i energię żeby poszukać sobie firmy z poza naszej gminy. Ponieważ tu u nas jest chyba jakaś swoista zmowa cenowa pomiędzy tego typu miejscowymi firmami i wszyscy tną nas na odbiorze płynnych nieczystości jak