Wpis z mikrobloga

Dzisiaj poinformowałam rodzinę, że zadnego chrztu dziecka nie będzie. Pół rodziny obrażona. Argumenty, że Boga ma się w sercu i nic nie stoi na przeszkodzie aby dziecko świadomie samo podjęło ten wybór nie przemawiają do nich. No cóż, bedzie tylko impreza dla przyjaciół i chętnych z rodziny z okazji narodzin, a reszcie niech leci piana ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Moje dziecko moze byc kim chce do niego należy wybór, ja chce tylko wychować go na dobrego człowieka z własnym rozumem.

#rodzice #inba #oswiadczenie #niewiemjaktootagowac
  • 190
  • Odpowiedz
@Muszelka1999: Moj syn zaraz kończy 2 lata, świetnie sobie żyje bez chrztu :) chociaż trafiają się dzbany: „a jak inne dzieci pójdą do komunii to będzie mu smutno”. Obserwuję jednak pozytywne zmiany, mieszkam w małej wsi pod Warszawą, na religie nie chodzi ponad połowa dzieci w lokalnej podstawówce :)
  • Odpowiedz
@Shatter: No czyli nie odgrywają dużej roli, skoro trzeba kogoś do tego przekonywać, namawiać, uczyć xD Pozostałe sprawy które wymieniłeś są ważne w sposób naturalny po prostu:

- bez mówienia, pisania i czytania w języku miejsca w którym się urodziłeś i żyjesz nie będziesz w stanie w tym miejscu funkcjonować. Tak po prostu działa świat wokół nas
- bez okazywania uczuć da się żyć natomiast i niektórym takie życie może
  • Odpowiedz
@Shatter: Dobra, kończę. Ja żyjąc w Polsce swoje dziecko nauczę polskiego i go nie ochrzczę (zresztą już nie ochrzciłem). Ty żyjąc w Polsce ucz je wyłącznie francuskiego albo polskiego i ochrzcij. Daj znać za parę lat jakie to przyniosło skutki, ok?
  • Odpowiedz
@Muszelka1999

Dzisiaj poinformowałam rodzinę, że zadnego chrztu dziecka nie będzie. Pół rodziny obrażona. Argumenty, że Boga ma się w sercu i nic nie stoi na przeszkodzie aby dziecko świadomie samo podjęło ten wybór nie przemawiają do nich. No cóż, bedzie tylko impreza dla przyjaciół i chętnych z rodziny z okazji narodzin, a reszcie niech leci piana ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Moje dziecko moze byc kim chce do niego należy wybór, ja chce tylko wychować go na dobrego człowieka z własnym rozumem.


Nie będzie tym kim chce, tylko będzie produktem swoich genów, niewierzących rodziców, środowiska rówieśniczego,
  • Odpowiedz
kościół to nie sekta lol


@Shatter: Kościół to typowa sekta - wystarczy się zastanowić, co charakteryzuje sektę i kościół wszystkie kryteria spełnia.
Jeżeli nigdy nie próbowałeś odejść od kościoła to nawet nie masz bladego pojęcia, jak powszechne jest wywieranie rozmaitych form nacisku, typowych dla sekt, na ludziach, którzy próbują po prostu odejść z kościelnej sekty i żyć swoim życiem.
  • Odpowiedz
@Muszelka1999: szanuje za decyzje. U nas jest ból dupy że "jak to ślub cywilny, a gdzie BUK?". Ale kij z tym, to moje życie i nikt nie będzie mi go ustawiał.
Całe szczęście, że kolejne pokolenie nie będzie mieć tego problemu - bo gdy boomerów zabraknie, to przy kościele zostanie garstka ludzi.
  • Odpowiedz