Wpis z mikrobloga

Dzisiaj poinformowałam rodzinę, że zadnego chrztu dziecka nie będzie. Pół rodziny obrażona. Argumenty, że Boga ma się w sercu i nic nie stoi na przeszkodzie aby dziecko świadomie samo podjęło ten wybór nie przemawiają do nich. No cóż, bedzie tylko impreza dla przyjaciół i chętnych z rodziny z okazji narodzin, a reszcie niech leci piana ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Moje dziecko moze byc kim chce do niego należy wybór, ja chce tylko wychować go na dobrego człowieka z własnym rozumem.

#rodzice #inba #oswiadczenie #niewiemjaktootagowac
  • 190
  • Odpowiedz
odejście od kościoła wymaga nadludzkiego wysiłku.

Wystarczy przestać tam chodzić.


@Shatter: Wcale nie... Na msze nie chodzi co drugi katolik, więc to nie jest żadne "odejście z kościoła"...

Odejście z kościoła to apostazja, odmowa przyjęcia sakramentów (jak chrzest dziecka czy ślub kościelny), deklaracja niewiary, podważanie sensu wychowywania swojego dziecka w indoktrynacji religijnej - a to już wywołuje ból dupy katoli, czego sam jesteś najlepszym przykładem ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
  • 0
@Muszelka1999 Niby słusznie ale ryzykujesz, że dziecko z własnej woli zostaje katolem.

Natomiast zapisując dziecko na religie jest duża szansa, że dziecko się samo do niej zniecheci i katolem nie zostanie.
  • Odpowiedz
@Muszelka1999: To niech ta Twoja rodzina przeczyta sobie biblię* i dowie się czym jest według ich świętej księgi - chrzest. No i czy trzeba z tym iść do kościoła.
Bo w biblii* jest jasno napisane, że chrzest to uwierzenie w boga*.

Zatem rzekł Paweł: Jan chrzcił chrztem skruchy mówiąc ludowi, aby uwierzyli względem tego, który po nim przychodzi to jest w Jezusa
  • Odpowiedz
@Greensy: gdzieś wyczytałem, że wg jakiś tam śmiesznych zasad kościoła to jeżeli urzędnik kościelny (ksiądz) nie ma pewności że dziecko będzie wychowywane w domu, w duchu katolicyzmu to nie może udzielić chrztu, ja na pewno nie będę wpajał mojej córce tych farmazonów, więc teoretycznie nie zostaje spełniony warunek, czyli nie może być ochrzczona, ale podejrzewam że jak matka przychodzi sama I pyta o chrzest to ksedzu to wystarczy, dostaje hajs
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Muszelka1999: znam to z doświadczenia. Piękna inba to była. () szczególnie oburzenie babci, która nigdy do kościoła nie chodziła było zabawne :)
  • Odpowiedz
Płaku płaku robi babcia, ja jestem zadowolona, że nie ulegam manipulacji z och strony


Mam nadzieje, że równiesz będziesz zadowolona kiedy rodzina (mama, dziadkowie) nie ulegną twojej manipulacji i zignorują twoje potrzeby, i nie spłacą ci kredytu za gruntowny remont pokoju dziecięcego czy za nowy samochód.
No ale na portalu promującym antagonizmy społeczne i zachowania zero-jedynkowe, słyszysz klaskanie uszami i jak to się mówi w korpomowie "pozytywny feedback".
Polski gimboateizm to wyjątkowo
  • Odpowiedz
@koralowiecc: przykro to czytać i widzieć, że są u nas w kraju ludzie, którzy mają tak serio wyprane mózgi i wierzą w to co piszesz. Chłopskie zaparzaństwo to widać szczególnie na tych ultrakatolickich prowincjach, o 10 całe miesteczko na mszy, a o 12 dalej nóz w plecy sąsiadowi i szambo na jego pole.
Chrzcić dziecko po to, żeby ci rodzina spłaciła kredyt xD super katolicyzm bulwo.
  • Odpowiedz
@Muszelka1999: Trzymaj sie. U mnie w rodzinie podobne sprawy. Najpierw brat brał ślub i oznajmił wszystkim, że wielkiego wesela nie będzie bo mają inne wydatki i nie podoba im się klasyczna forma polskiego wesela i zamiast tego tylko kameralny poczestunek dla NAJBLIŻSZEJ rodziny. Wojna przez to wybuchła. Potem brat nie ochrzcił dziecka i druga fala wojny z ciotkak i wujkami hipokrytami, co to świętsi od papieża a sąsiadowi życzą najgorszego.
  • Odpowiedz
@koralowiecc: Tak sie składa, że w tamtym roku spłaciłam kredyt za 70m2 mieszkanie w jednym z 3 największych miast w Polsce, a od rodziny nie dostałam, ani złotówki bo tak
Sie składa, że zarabiam o wiele więcej od nich, wiec co ty #!$%@? mi tu wykopu
  • Odpowiedz
@koralowiecc: a i wiesz co zasrany sekciarzu? Lachę wykładam od wielu lat na jakieś święta i tylko w waszych #!$%@? głowach jest jakaś mysl ze wszyscy co maja #!$%@? na wasza sektę grzecznie spędzają jakieś wasze katolickie święta xddd
  • Odpowiedz
Tak sie składa, że w tamtym roku spłaciłam kredyt za 70m2 mieszkanie w jednym z 3 największych miast w Polsce, a od rodziny nie dostałam, ani złotówki


@Muszelka1999: tak XD bogactwo Europy Zachodniej wynika m.in z tego że rozwinęły się tam dosyć szybko stosunki kapitalistyczne, i dlatego przez pokolenia kształtowała się świadomość o budowniu kapitału przez lata i przekazywania ich następnym pokoleniom. Ale wykopek-chłopek-roztropek z portalu z już nieśmiesznymi
  • Odpowiedz
@Muszelka1999 szanuje Cie fest! Ja jeszcze nie mam dziecka ale czasami jak sobie myślę, co to będzie gdy w przyszłości będę je mieć a rodzina się poobraża na mnie :/ No chyba że niebieski będzie chciał je ochrzcić to wtedy musimy znaleźć kompromis.
  • Odpowiedz
@koralowiecc: nie dosc ze leci ci piana z pyska to jeszcze sraczki dostałeś, mam super zabawe patrzac na twoj bol dupy i czytając tylko pierwsze 5 słów twoich wypocin, a ty dalej sie produkujesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Muszelka1999: rodzicom- szczegolnie przy pierwszym dziecku- dosc mocno #!$%@?, daja im jakies wymyslne imiona badz tak jak ty, robia cos wbrew swojej rodzinie. Powiem ci jeszcze jakie beda konsekwencje dla dziecka. Zacznie dorastac pojdzie do szkoly i przyjdzie czas pierwszej komunii gdzie zwyczajowo wszystkie dzieciaki tym zyja i tu poraz pierwszy oficjalnie narazi sie na szeroko rozumiany ostracyzm ze strony rowiesnikow, pozniej jak juz bedzie troche starsze przyjdzie czas bierzmowania
  • Odpowiedz