Wpis z mikrobloga

@Marek1991: O czym Ty do mnie rozmawiasz? Gdzie ja narzekam?

@kaaban: Na wstępie, #!$%@?ć to możesz siebie w gronie rodzinnym, tutaj się opowiada ( ͡º ͜ʖ͡º). Rozumiem, że Twoim zdaniem przeskok pokoleniowy dzieje się w dwa trzy tygodnie, a aktualny stan światopoglądowy ludzi z roczników 1960-1980 nie ma nic wspólnego z tym co się działo przed rokiem 1960, kiedy ich przewodnikami życia byli, chcąc nie
Ta mentalność dotyczy ludzi wczesnych lat dziewięćdziesiątych, kiedy była hiperinflacja i gigantyczne bezrobocie.


@Phyrexia: To prawda. Bardzo często w komentarzach pojawia twierdzenie, że w PRL panował kult pracy ponad siły, a pracownik miał niewolniczą mentalność i stawał na głowie, żeby zadowolić szefa swojego kołchozu, więc to tamte czasy nasyciły współczesnych Januszów takim myśleniem. Tymczasem to błąd. W gospodarce centralnie planowanej dla wielu szeregowych pracowników ich miejsca zatrudnienia były "zakładami przychodzenia do
@Luk_1mex: Eh tak samo jak mój Tata, całe życie w jednym zakładzie pracy. I ja jak sto razy mówię, że chce zmienić robotę i być programistą bo ta praca w tym januszexie za 3500 zł mnie wykańcza to słyszę jedno i to samo.

- a jak nie znajdziesz innej pracy to co ?
- tu masz umowę na czas nieokreślony ? źle ci ?
- kto w twoim wieku tyle zarabia.
@Imagination: ale tez nie chodzi o ludzie nie ogarniajacych jakiejs podstawowej ilosci pieniedzy. chyba, ze rozmawiamy na poziomie czy pracowac za minimalna tu czy za 2900 gdzies indziej, to tak wtedy mlodsi maja przewage.
Wychowani w innych czasach i innym systemie.


@MrFen: nope. W tamtym systemie jak nie byłeś beciakiem to albo:

- tak samo robiłeś karierę, zapisałes się do partii i donosiles na kolegów
- albo chciałeś uciec z tego syfu i w końcu uciekłeś z wilczym biletem
- albo miałeś zasady i z systemem walczyłeś, biłeś się z milicja i miałeś #!$%@? ale mogłeś z dumą patrzeć w lustro.

Albo właśnie byłeś pokornym
@Marek1991 xddd. Uwielbiam to gadanie bezmyślnych boomerow. Jak młodzi śmią obrażać najgorsze pokolenie w historii tego kraju, bandę nieudaczników i pośmiewisko całego świata. Gwałtowny rozwój tego kraju to zasługa tylko i wyłącznie wejścia do unii i pracy młodych ludzi. I to wszystko będąc cały czas ściąganym w dół przez boomerow którzy zatrzymali się w czasie
@Shatter: nie jest aż tak źle jak ma się dobry zawód, idzie dostać po pół roku działalności jak się wcześniej miało UOP na tym samym stanowisku, lub po roku bez. No i z 2 banki chcą 2 lat.
Wychowani w innych czasach i innym systemie. Nie ma co się śmiać tylko trzeba edukować i przekonywać.


@MrFen: raczej słuchać i uczyć się od nich, bo za chwilę będziemy mieli taki sam ustrój jak oni w młodości. Taki sam tylko że gorszy, bo pisdzielski
@Shatter: takie same warunki dają w większości banków. Satander ma tylko te #!$%@? warunki 2 lat... a mabnk daje bez problemu tę samą ofertę intensive i na uop i na b2b i nie ma znaczenia jaka forma tak długo jak na konto kasa przychodzi odpowiednia.
Posiadanie firmy w tamtych czasach było niesamowitym ryzykiem, więc jednym się udawało inni bankrutowali


@Phyrexia: Ryzyko istnieje zawsze, natomiast wtedy było o wiele mniejsze niż obecnie. Albo miałeś klientów, bo potrafiłeś o to zadbać, albo ich nie miałeś. Ludzie się u nas uczyli jak skuteczna jest reklama, odpowiednia obsługa klienta, dobra cena i dbanie o jakość (1). Natomiast nie było takiej masy biurokracji i nie było tylu finansowych obciążeń ile jest