Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej,

mam pytanie. Jestem dość nowy w branzy. Jak wyglada u Was code review i ogolnie dbałosc o kod? NA chwile obecna pracuje z innym programistą nad projektem webowym, dla jednego z wiekszych graczy z branzy ecommerce, bezposrednio dla firmy. Wyglada to tak, ze po prostu klepiemy i tyle. Nikt nie przeglada kodu, czasami tylko wrzucimy nowa wersje zeby zarzad miał co zobaczyc i lecimy dalej z taskami bo do konca roku czas. Brak tez testerów, ktorzy cokolwiek by sprawdzali. Niby firma powazna, ale jak dla mnie to jest taki negtywny sygnał. Fakt, są braki kadrowe, dwóch gosci odeszło, cos tam rekrutujemy, ale no nie wiem. Czasami mi brakuje jakiegos feedbacku i zjeby ze cos jest slabo zrobione, ale gdzies sie zacialem i nie wiem co dalej. Z tego co pytam innych znajomych, tez mozna powiedziec, ze od niedawna w branzy i u nich podobnie. Czy to taki delikatny sygnal ze branzy brakuje ludzi do pchania tasków , a juz na pewno do sprawdzania ich jakosci? Czy sytuacja jest inna gdy idzie sie do typowego soft house i tam jednak firmie zalezy na jakosci kodu? Czy wraz z wiekiem/doswiadczeniem macie to po prostu w dupie?

Pzdr i dzieki za odp
#programista15k #programowanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6154dc7acf7145000a4b9e83
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 16
@AnonimoweMirkoWyznania: generalnie ciagle jest masa firm na rynku które maja w dupie jakość. Często jest tak jak mówisz, byle taski do przodu bez patrzenia na jakość. Z drugiej strony są tez firmy (i nie jest to tez duża rzadkość) które dbają o jakość bo po pierwsze już się na tym przejechały lub/i wiedza ze za testerow mogą dodatkowo skasować klienta. Jeśli chcesz się rozwijać to może czas rozejrzeć się za firma
@AnonimoweMirkoWyznania: Byłam na kilku projektach i na każdym było inaczej. Od wnikliwego code review po prostu klikanie przyciska "Approve", żeby szybko zmergować. Teraz jestem na drugiego typu projekcie i szczerze to mnie irytuje, bo potem wychodzą z tego kwiatki.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: ogólnie cel jest taki żeby gotowy produkt działał niezawodnie. Jeśli mimo pogwałcenia standardów branżowych wszystko działa sprawnie no to ok, ale to niespotykane.
Jeśli widzicie że to nie zadziała to wprowadźcie do projektu to co poprawi sytuację i usunie problemy które napotkacie. Jeśli pracujecie w 2 osoby to jeśli żaden z was tego nie zrobi to tego nie będzie. To trochę jak narzekanie że w swojej rodzinie czegoś nie robicie.
@AnonimoweMirkoWyznania: na poczatku roku jak w teamie mielismy pelen zestaw devow, QA i DevOpsa to kazdy PR wiadomo peer review z co najmniej 2-ma akceptacjami, wiadomo build scannery, reporty, testy automatyczne itp. by utrzymac jakosc i dobre praktyki. Ogolnie stosowane bylo XP, wiec 90% czasu byl pair programming, czasami jakis mob programming. Kazdy release przechodzil przez quality check i post release monitoring u QA.

Pozniej rozpoczal sie maly boom na poziom
WierzgającyBarman: Nie zawsze robi się przeglądy kodu, więc jeżeli sami robicie w miarę dobry kod, pokryty chociaż ważniejszymi testami to wydaje mi się że nie masz się czym przejmować. Poza tym, jak poprzednik wspomniał, możecie z współpracownikiem robić nawzajem przeglądy kodu i też będzie spoko.

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua