Wpis z mikrobloga

Jak to jest z tymi piszczącymi cewkami? Sorry, pewnie temat wałkowany 1000 razy, ale w sumie już pogubiłem się i zacząłem mieć wątpliwości. Ogólnie z czego się naczytałem to jest to globalny problem i większość jak nie prawie wszystkie egzemplarze ps5 mają ten problem i jak odpalimy grę zrobioną na ps5 i jeszcze szczególnie w 60fps lub 120fps to konsola lubi się porządnie rozwyć. Ale ostatnio dużo widzę przypadków, gdzie ktoś pisze "u mnie jest całkowicie cicho". Ja trafiłem na naprawdę hałaśliwą i ją zwracam i kupuję inny model. Jaka jest tak na prawdę szansa, że trafię na podobnie głośny egzemplarz? Może wszystkie mają piszczące cewki, ale niektórzy są bardziej wyczuleni i dla jednych jest głośno, a dla drugich piszczące cewki to jest cicho szczególnie pewnie do tego jak hałasowała ps4? Jak możecie dajcie znać jak u was to wygląda i jeśli ktoś zna bardziej "globalną" sytuację to też chętnie poczytam.
#ps5
  • 34
@yeradd: cewki piszczą w takiej częstotliwości, że jedni słyszą inni nie. ja słysze, mój różowy już nie bardzo. ale, nie przeszkadza mi to na tyle, żebym się pierdzielił w wysyłanie konsoli - bo zawsze mogę dostać do kompletu hałasujący wiatrak ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@yeradd:

U mnie nie piszczy wcale, najgłośniejszy jest sam napęd, w nocy przy absolutnej ciszy slychac troche wentylator. Nie ma znaczenia czy gra na ps5, czy na ps4, i rozdzielczość, ilość fpsow nie ma znaczenia, konsola nie piszczy, i w porownaniu do nowego lapka "gamingowego" Jest bardzo cicha. Nie jestem fanboyem, bo sa problemy, czasem wywala przy niektorych grach, i pady sa dla mnie fatalnie wykonane pod względem trwałości, niemniej jednak
@M4A1Q123: szczerze mówiąc dla mnie na gwarancję nie warto, co najwyżej dadzą ci jakiś model refubrished czyli de facto używkę, która została naprawiona przez Sony i może mieć jeszcze gorsze wady, a problem z cewkami prawdopodobnie też nie zniknie ¯\_(ツ)_/¯

Dlatego ja skoro mam ostatnie dni 14 dni od zakupu to swoją zwracam i wymieniam na przy okazji tańszy zestaw.
@yeradd: Mi troszkę puszczało ale słychać było tylko jak było bardzo cicho - nie wiem czy się teraz naprawiło czy nie ale tego nie slysze
@yeradd: żałuje trochę że od razu nie zobaczyłem tych cewek, na początku grałem w same gry z ps4 (głownie w 30 fps) dopiero później, jak przyszła pora na nowe gry i next gen patche zorientowałem się że coš jest nie tak, lecz było to już okolo 2 miesiące po zakupie... więc na zwrot do sklepu już nie było szans
@M4A1Q123: no ja to właśnie do tej pory grałem w God of Wara i tam trochę słychać no ale nawet spoko w sensie do zaakceptowania. Ale ostatnio chyba pobrałem jakąś darmową gierkę na ps5 która chodzi w 60fps to jest jakaś tragedia.