Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jakbym chciał zacząć trenować intensywniej to co mogę zrobić prócz powolnego przyzwyczajania ciała do takiego wysiłku?

Aktualnie robię 3 treningi w tygodniu, a chciałbym robić pięć od poniedziałku do piątku i dwa dni odpoczynku.

Jakieś pomysły prócz jak wyżej wspomniałem powolnego przyzwyczajania ciała? Jakieś suple typu bcaa by pomogły?

#trening #mikrokoksy #mirkokoksy
  • 9
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Anty_Chryst: Ogólnie widziałem, że ludzie, którzy trenują pod różne zawody i mają bardzo dużo treningów, część mają takich czysto nastawionych na technikę, żeby mieć czas się trochę zregenerować
@Anty_Chryst: Mylisz różne zmienne. W treningu możesz manipulować 3 głównymi zmiennymi. Intensywność, częstotliwość, objętość i te 3 są niezależne od siebie. Ty chcesz zwiększyć częstotliwość, nie intensywność. Żeby to zwiększyć możesz (ale nie musisz) nieco zmniejszyć pozostałe 2. Czyli trenujesz częściej, ale z mniejszą objętością i/lub mniej intensywnie. Takie coś trochę mija z celem, bo przy zmianie więcej niż 1 zmiennej nie będziesz do końca wiedział która zmiana działa na plus,
No ja teraz przechodzę taki dysonans swój, trenuje 3-4x w tygodniu i kurde psychicznie jestem wstanie go dźwignąć ale co raz czesciej mam tak że po dwóch ćwiczeniach mam taki zrzut zapału do ćwiczeń że najchętniej to bym to rzucił i pojechał w Bieszczady. Najgorsze jest ze pomimo treningów które wydają mi optymalne, stoję trochę z progresem i jednocześnie występuje właśnie te duże zmęczenie na ostatnich cwiczeniach.