Wpis z mikrobloga

Bardzo mało starych aktorów jest z rigczem. Świetność się kończy, a z nią kasa, więc albo grają w słabych produkcjach (patrz głupie komedie), bądź gadają ekologiczne bzdury, byle by ktoś im za to płacić.
@Anton_Chigurh:
Niech 4000 osób wsiądzie tylko do 2000 swoich aut i niech nie będą to kampery ale zwykłe autka. Niech zrobią sobie w ciągu doby wycieczki na dystansie 1200 km, tak jak wycieczkowiec, to spalą po 100 litrów każde, czyli 200 tys. litrów. Gdy każdy będzie jechał swoim autkiem to już będzie 400 tys. litrów. Gdy wsiądą do kamperów, to już może być wielokrotność.

W tym porównaniu 150 ton na dobę
@MatPL1122: niby tak ale on lata rejsowym i to też takie trochę #!$%@? się. Z tego co szybko rozkminiłem najkrótszy pociąg ze szczecina ma 6h w jego przypadku, a lot to godzina. IMO tutaj ma to jakieś uzasadnienie.

Zaciekawił mnie jednak Budka, który lata też na potęgę, ale on chyba z Katowic, gdzie połączenie pociągiem już nie jest tak słabe (2:50 pociąg vs 1h samolot - z odprawami etc pewnie podobnie
Jakie kurna macie zajebiste argumenty. XD

Ludzie, tak, skala ma znaczenie i to że każdy na świecie przez sekunde krócej zaświeci żarówkę będzie miało większe znaczenie dla środowiska niż Clooney lecący na ruchanko swoim prywatnym odrzutowcem, ale nie o to w tym chodzi.

Chodzi jedynie i wyłącznie o to, że jedna czy druga bogata #!$%@?, gada o tym jak TY szkodzisz środowisku, że masz nie jeździć autem, masz wcinać robaki, zakręcić grzejnik
@wojna:
Po zgrubnych wyliczeniach wychodzi, że jeden przelot samolotu na maksymalnej trasie równy jest trasie jaką przejedzie samochód przez całe swoje "życie" (chyba, że to paserati od niemca to wtedy będzie równe dwóm przelotom)
Na zdjęciu widać Bombardiera Global Express XRS, który wg. internetów do baków może zabrać ok. 20 ton paliwa, czyli ok 26 tys litrów.
Jeżeli Twój samochód pali 5l/100km to trzeba przejechać ok  520 tys km
Jeżeli